27 grudnia obchodziliśmy kolejną rocznice wybuchu Powstania Wielkopolskiego. Także w Skokach mieliśmy swoje uroczystości zorganizowane przez TPPW. Nie było to jednak jedyne wydarzenie tego dnia. Z powodu pandemii spotkaliśmy się w sieci. Dzięki wcześniej rozesłanym zaproszeniom i linkom w spotkaniu mogli wziąć udział uczniowie i ich rodziny.
O godzinie 16 –tej miała miejsce prelekcja ilustrowana pokazem slajdów, która przybliżyła internautom najważniejsze wydarzenia ze zwycięskiego zrywu Wielkopolan. Był także czas na zadawanie pytań. Z uzyskanych informacji dowiedzieliśmy się, że wydarzenie śledziło około 70 osób. Część z nich udokumentowała się podczas prelekcji i przesłała nam swoje zdjęcia.

Wydarzenie to było początkiem większej akcji, którą realizujemy, w lutym planujemy konkurs o Powstaniu Wielkopolskim 1918/1919

Pomysłodawcy i organizatorzy przedsięwzięcia
Barbara i Andrzej Surdyk