Jasełka i wigilia w grupie sześciolatków

22 grudnia 2020 roku naszą salę wypełniła radość i świąteczny nastrój. Był to dzień, w którym spotkaliśmy się, aby złożyć sobie życzenia i wspólnie kolędować. Dzieci z grupy Sowy II,  w ramach zajęć teatralnych przedstawiły  historię Bożego Narodzenia w nietypowy sposób. Przedstawienie mające formę teatru cieni, przeniosło  nas w  wydarzenia niezwykłej nocy i historii Świętej Rodziny. Ilustrowany ruchem i światłem, wzruszający spektakl, wraz z towarzyszącą  mu muzyką dostarczył przedszkolakom  niezwykłych wrażeń. W inscenizacji, betlejemska historia Józefa, Marii i Jezusa przeplatała się z prozą codziennego rodzinnego życia i niosła przesłanie abyśmy żyli zgodnie, rodzinnie, hołdując tradycji. Nie zabrakło aniołów, stajenki, pasterzy, królów i nawet egzotycznych wielbłądów.  Kulminacyjnym momentem były oczywiście życzenia, które wprowadziły wszystkich w cudowny nastrój. Niestety nie mogliśmy gościć Rodziców naszych podopiecznych. Dzięki nagraniu mogliśmy podzielić się występem i świątecznymi życzeniami. Mamy nadzieję, że Nowy Rok przyniesie lepszy czas i pozwoli nam wspólnie uczestniczyć jeszcze w wielu uroczystościach.

Razem na Święta

W odpowiedzi na ogólnopolską akcję organizowaną przez Ministerstwo Edukacji Narodowej „Razem na Święta” w Przedszkolu Samorządowym im. Kubusia Puchatka w Skokach odbyła się zbiórka podarunków dla podopiecznych schroniska „Cywil” w Rybowie. Przyłączając się do akcji w dniach 08-18 grudnia przedszkolaki wraz z rodzicami bardzo chętnie umieszczały w miejscu zbiórki najpotrzebniejsze rzeczy: karmę dla psów i kotów, legowiska, koce, zabawki, czego efektem była coraz to większa paczka, która rosła z dnia na dzień dla potrzebujących zwierząt.

W imieniu przedszkolaków, którzy wraz z rodzicami spisali się na medal, dostarczono świąteczne prezenty do schroniska gdzie ich przekazanie spotkało się z wielką wdzięcznością i podziwem.

Bardzo serdecznie dziękujemy za tak duży odzew na zorganizowaną akcję „Razem na Święta”!

Świąteczny czas w Przedszkolu Samorządowym im. Kubusia Puchatka

Grudzień w naszym przedszkolu był miesiącem przepełnionym świąteczną atmosferą, pełną ciepła i życzliwości, dało się to odczuć również w naszej grupie Króliczki II.

22 grudnia miało miejsce przedstawienie dla rodziców i mimo tego, że występy odbyły się bez udziału najbliższych, dzieci dołożyły wszelkich starań, aby wszystko wyszło jak najlepiej. Rodzice mogli podziwiać ich starania w nieco innej formie niż zazwyczaj, bo za pośrednictwem nagrania. Pomimo tego, dzieci wciąż były zmotywowane, aby dać z siebie wszystko i włożyły w występ mnóstwo wysiłku i serca.

Po przedstawieniu odbyła się wspólna Wigilia, składanie sobie wzajemnie życzeń oraz dzielenie się opłatkiem. Oczywiście nie zabrakło wspólnego kolędowania oraz wizyty wyczekiwanego przez przedszkolaków Gwiazdora.

Tegoroczne przygotowania do świąt wyglądały inaczej niż zwykle, mimo to wśród dzieci można było zauważyć ogromne zadowolenie i radość ze wspólnie spędzonych chwil.

Materiał przygotowała Karolina Walkowiak