Szósty grudnia to data, którą zna każde dziecko. W tym dniu Święty Mikołaj obdarowuje wszystkich słodkimi upominkami. Zwyczaj ten związany jest z osobą świętego Mikołaja, biskupa z Miry, który cały swój majątek rozdał ubogim i potrzebującym. W naszej szkole mikołajki już na stałe wpisały się w kalendarz szkolnych wydarzeń. W tym roku również z tejże okazji nie zabrakło śmiechu, radości i zabawy. Uczniowie przyszli w mikołajkowych czapkach, dzięki czemu w klasach, na korytarzach i boisku zrobiło się wesoło i kolorowo. W szkole pojawił się również Święty Mikołaj, który wraz ze swoją świtą, odwiedził wszystkie klasy i obdarowywał uczniów pysznymi cukierkami. Każdy mógł doświadczyć magii zbliżających się świąt.

Organizacją i przebiegiem mikołajek w szkole zajął się Samorząd Uczniowski pod czujnym okiem opiekunów.

Wioletta Molińska

galeria zdjęć