28 listopada odbyła się już XI gminna edycja Przeglądu Spektakli Profilaktycznych, którego gospodarzem miała przyjemność być nasza szkoła. Na tę okazję przygotowano łącznie 10 występów profilaktycznych. Swoje spektakle wystawiły m.in.: Stowarzyszenie Tęcza, MOW w Antoniewie, Przedszkole Samorządowe im. Kubusia Puchatka w Skokach, Niepubliczne Przedszkole Językowe w Skokach, Świetlica Opiekuńczo-Wychowawcza w Skokach oraz dwa zespoły uczniów reprezentujące naszą szkołę.

Nadrzędnym celem spektakli była szeroko pojęta promocja zdrowego, aktywnego stylu życia oraz pogłębienie świadomości na temat zagrożeń i konsekwencji wywołanych przez używki. Młodzi ludzie często stają przed wyborem- ulec presji rówieśników i sięgnąć po używki, czy je odrzucić? Otóż sami muszą umieć o tym właściwie zadecydować, gdyż tylko taki wybór, wypływający z własnych przekonań i przemyśleń będzie skuteczny.

Przedstawienie pt. „Wózek” w wykonaniu pierwszego zespołu uczniów naszej szkoły pod opieką Beaty Babrakowskiej, Alicji Kramer i Pauliny Marszewskiej w sposób dosadny zobrazowało skutki nadużycia dopalaczy i substancji psychoaktywnych przez młodego człowieka, które będzie odczuwał przez całe swoje życie. Jest przestrogą, a zarazem uczy podjęcia właściwej decyzji. Doskonała gra aktorska naszych dzieci wprowadziła odbiorców w nastrój zadumy i refleksji. Przekonała, że nie warto sięgać po używki, gdyż cena za to może okazać się naprawdę bardzo wysoka.

Z kolei „artyści” pod opieką Wiolety Grzegorzewskiej w spektaklu pt. ,,Mały Książę” poprzez połączenie znakomitej gry aktorskiej, muzyki i tańca ukazali problemy  młodego człowieka odkrywającego tajniki prawdziwej przyjaźni, szacunku i miłości wobec bliźniego. Bohater przedstawienia mimo napotkanych zagrożeń nie ulega pokusom, wręcz przeciwnie zdobywa wiedzę i doświadczenie, buduje system wartości będący kluczem do szczęśliwego życia.

Każdy uczestnik przeglądu profilaktycznego otrzymał dyplom i upominek. Dziękujemy raz jeszcze naszym uczniom oraz przybyłym gościom za wymowne, pełne refleksji pouczające treści o tematyce profilaktycznej.

Paulina Marszewska

galeria zdjęć z przeglądu: