Mikołajkowa tradycja w Skokach trwa nieprzerwanie od ponad dwudziestu lat. Tegoroczne świętowanie jawiło się w odmienionej nieco szacie. Było niezwykle teatralnie zarówno na scenie jak i w hali. Publiczność w liczbie 1500 osób zajęła miejsca siedzące na krzesłach i trybunach.

Estrada w pierwszej odsłonie należała do „Dziadka do orzechów”. Rozpoznawalny balet z muzyką Piotra Czajkowskiego wystawiony  został  w Skokach przez artystów Teatru Wielkiego w Poznaniu. Przyjęcie w domu Radcy, sen Klary i kraina słodyczy nie mają sobie równych wśród widowisk teatralnych o tematyce bożonarodzeniowej. Artyści dołożyli wszelkich starań, aby baśniowy Dziadek zachwycił najmłodszych. Oryginalne kostiumy, rekwizyty, elementy akrobatyki i scenografia przeniosły widzów w zaczarowany, magiczny świat. Tancerze wprowadzili na scenę Mikołaja – Antoniego. On sam, od dwóch dekad, czuje się znakomicie w roli świętego. I choć rozpoznawalny jest przez dzieci, każdej zimy na nowo oczekiwany i oklaskiwany. Dzieciom podarował słodkie upominki, sfinansowane tradycyjnie przez Burmistrza Miasta i Gminy Skoki.

Na świątecznej scenie jak zawsze wyjątkowo zaśpiewały i zatańczyły Skoczki. Instruktorzy grupy: Małgorzata Wiśniewska i Katarzyna Kędziora – Dukszta przy udziale Jacka Dukszty, przygotowali repertuar pełen świąt. Był taniec elfików do „Rocking Around the Christmas Tree”, wyśpiewane „Raduj się”, „Czas niespodzianek”, „Gdy gwiazdeczka” i „Szczęśliwych tylko dni”. Układy choreograficzne w reżyserii Duksztów zaprezentowane zostały do utworów: „All I Wat for Christmas is You” i „Sleigh ride”.

Duma rozpierała serca publiczności, na widok i słuchanie Side Effect. Młodzi artyści, całkiem niedawno reprezentujący Skoczki, dzisiaj niemalże zawodowcy o pięknie brzmiących głosach, profesjonalnym ruchu scenicznym i aktorskim kontakcie z publicznością.

Mikołajki zapewne długo jeszcze pozostaną w pamięci uczestników. Wszystkim dzieciom za udział dziękujemy i kłaniamy się ze świątecznymi serdecznościami. Organizator imprezy – BPMiG w Skokach.

Galeria zdjęć: Foteska Kinga Lubawa