To już 6 rok kiedy w hali Skockiego Gimnazjum odbyły się warsztaty Gospel. Obóz trwał od 15- 21 lipca br. W tym roku udział w nim brało ok. 50 uczestników z całego kraju. Ponad to nastąpiła zmiana instruktora ze znanego nam już Briana Fentress’a na Pitera Francis’a , który przyleciał z Wielkiej Brytani wraz ze swoją żoną.

Przedział wiekowy to osoby od 12 – 50 lat.
Instruktorami chóru byli:
Piter Francis niesamowity, charyzmatyczny i zawsze pełen entuzjazmu. Jest jednym z czołowych wokalistów i dyrygentów gospel w Wielkiej Brytanii. Przez wiele lat był dyrektorem artystycznym London Community Gospel Choir. Od kilku lat przyjeżdża do Polski i prowadzi warsztaty gospel w całym kraju. Gdziekolwiek się pojawia, wzbudza zainteresowanie swoim pięknym głosem, wyjątkowym dowcipem oraz profesjonalnym podejściem do pracy.

Patrycja Michalczak – Absolwentka studium piosenkarskiego, solistka zespołu Gospel Joy

Obóz tworzą głównie uczestnicy warsztatów. Niektórzy z nich to wolontariusze i osoby współpracujące z fundacją Pro Novis.

Przez cały czas trwania obozu uczestnicy biorą udział w warsztatach muzycznych przygotowujących ich do występu w finałowym koncercie muzyki gospel, który jest uwiecznieniem ich pracy.

Koncert odbył się 20 lipca o godzinie 19:00. W czasie trwania koncertu między piosenkami można było posłuchać słów ewangelii, ale także niespodziewanie mogliśmy posłuchać wykonania utworu wraz z chórem przez Macieja Kujawa i Sebastiana Seyda którzy zostali spontanicznie wyznaczeni przez instruktora Piter’a Farancis’a.

Gospel_1 Gospel_2 Gospel_3 Gospel_4

Gospel_5 Gospel_6 Gospel_7 Gospel_8

W ciągu 6 lat dwa koncerty odbyły się w kościele pw. św. Piotra i Pawła w Skokach, natomiast kolejne cztery w tutejszej hali.

Organizatorzy i uczestnicy obozu mają nadzieję, że kolejne warsztaty nadal odbywać będą się w Skokach.