ZOBACZ_FILMTradycyjnie już świętowaliśmy w Skokach „Mikołajki”. Wyjątkowe w tym roku, bo z Majką Jeżowską. Hala widowiskowa w Skokach 4.grudnia 2011 omal nie pomieściła ponad 1500 osób. Bawili się rodzinnie i Skoczanie, i przybyli spoza gminy mikołajkowi goście. Wielkim przeżyciem dla grupy artystycznej Skoczki, działającej przy Bibliotece w Skokach był wspólny występ z Majką.

Ale od początku….najpierw powitaliśmy dzieci i wspólnie zapaliliśmy światełka na największej skockiej choince. Choinka pokazała się w pięknej krasie, a światełka „odpalane” w rytm wspólnego odliczania według nowoczesnej techniki komputerowej robiły nie lada wrażenie. Dalej na scenie błysnęły świątecznym blaskiem skoczkowe gwiazdeczki z kolędami w nowoczesnych aranżacjach. Zaproszona przez małych artystów Majka nie tylko śpiewała i tańczyła, ale organizowała na estradzie konkursy dla najmłodszych. Piosenką „Kochany Panie Mikołaju” wywołaliśmy skockiego Mikołaja i jego pomocników.

Po złożeniu życzeń świątecznych wręczono dzieciom słodkie upominki. Paczki w liczbie 1833 przygotowano dla wszystkich dzieci z miasta i wsi gminy Skoki.

Sponsorem głównym imprezy była Gmina Skoki, dofinansowanie otrzymaliśmy także od Stowarzyszenia Lokalna Grupa działania 7 Ryb. Organizacją imprezy zajęła się Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Skokach, uniwersalna Biblioteka.

LGR_i_UE_i_PO

[iframe width=”640″ height=”360″ src=”http://www.youtube.com/embed/9S2RJfGIvYQ?feature=player_detailpage” frameborder=”0″ allowfullscreen]