W sobotę 24 września do Wiejskiego Ośrodka Integracji i Aktywizacji Wsi w Rgielsku z całego Powiatu Wągrowieckiego nadciągnęło aż 41 młodych talentów, aby wziąć udział w I Powiatowym Festiwalu Młodych Talentów „Poznaj Swój Talent”. Uroczystego otwarcia Festiwalu dokonał Przemysław Majchrzak Wójt Gminy Wągrowiec oraz pomysłodawczyni Festiwalu – Pani Małgorzata Malinowska.

Talenty oceniała komisja w składzie: Szymon Manikowski, Beata Górna oraz Romana Ptak. Wśród występujących przeważały talenty śpiewające, ale nie zabrakło również tańca, gry na gitarach elektrycznych i klasycznych, pokazów sportowych, monologów i recytacji.

Na przeglądzie nie zabrakło reprezentantów naszej Gminy. Szkołę Podstawową w Skokach reprezentowali: Franciszek Dukszta i Szymon Serafiński, którzy porwali wszystkich swoim tańcem do muzyki Michaela Jacksona. Cieszymy się, że Franek przeszedł do finału konkursu zdobywając ogromne uznanie publiczności i finałową nagrodę. Opiekunem chłopców była pani Renata Stróżowska.

Gimnazjum w Skokach reprezentowali Kamil Gramza z Lechlina, uczeń klasy 2, który zaprezentował monolog w gwarze poznańskiej, Paulina Wełnic ze Skoków, także uczennica klasy 2 – śpiew oraz Maciej Kujawa z klasy 3, który grał na gitarze elektrycznej. Zarówno Paulina i Maciej przeszli do II etapu

Talent Macieja grającego na gitarze elektrycznej porwał wszystkich. Wykonaniem utworu „The Final Countdown” zespołu Europe zapewnił sobie miejsce w drugim etapie, w którym zaprezentował rockową wersję kompozycji Jana Sebastiana Bacha, czym zagwarantował sobie zwycięstwo na Festiwalu zdobywając dobrej klasy aparat fotograficzny. Opiekunami uczniów była pani Małgorzata Zaganiaczyk.

Gratulujemy młodym zdolnym z naszej Gminy, będziemy trzymać kciuki aby byli coraz lepsi.

Poznaj_Swoj_talent

Poznaj_Swoj_talent_1

Poznaj_Swoj_talent_3

Poznaj_Swoj_talent_4

Poznaj_Swoj_talent_5

Poznaj_Swoj_talent_6

Poznaj_Swoj_talent_7