W dniach od 20-22 maja odbył się VII Ogólnopolski Festiwal „Integracja Malowana Dźwiękiem” w Bochni. Naszą Gminę reprezentował Maciej Kujawa, który pomyślnie przeszedł kwalifikacje uczestników z całego kraju, znajdując się w grupie 40 wykonawców, którzy brali udział w dwudniowych warsztatach z artystami: Anią Rusowicz, Markiem Piekarczykiem, Mateuszem Ziółko, prof. Wiesławem Komasą.

Wykonawcy zaprezentowali przygotowany repertuar. Jury pod przewodnictwem reżysera Krzysztofa Zanussiego doceniło i nagrodziło uczestników, którzy wystąpili na Gali Laureatów.

W kategorii „duety muzyczne” laureatami Nagrody Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego równorzędnie zajmując I miejsce zostali Maciej Kujawa i Piotr Majewski odbierając nagrodę z rąk przewodniczącego jury Krzysztofa Zanussiego. Poza tym Maciej został nagrodzony przez Marka Piekarczyka (wokalisty zespołu TSA oraz jurora The Voice of Poland), który ufundował mu dobrej klasy gitarę elektroakustyczną.

Gościem specjalnym na tym festiwalu była Anna Dymna i w nagrodę zaprosiła Macieja na gościnny występ do Krakowa, na festiwal im. Marka Grechuty. Odbędzie się on 7 czerwca br. i będzie transmitowany w telewizji w TVP2, a na scenie muzycznej zaśpiewają m.in. Ewa Bem, Mela Koteluk, Ania Rusowicz, Marek Piekarczyk, Mietek Szcześniak oraz Ernest Staniaszek.