W dniu 1 lutego 2014r. odbył się IX Powiatowy Konkurs Wokalistów „Graj Muzyka! 2014” organizowany przez Ognisko Pracy Pozaszkolnej w Wągrowcu.

Jak co roku dzień przed feriami aula wągrowieckiego I Liceum Ogólnokształcącego zapełniła się miłośnikami muzyki. Z roku na rok zainteresowanie konkursem rośnie, a i poziom jest coraz wyższy. Młodzi wykonawcy dopiero na scenie, a nie w zaciszu domowym mogą zdobyć doświadczenie; umiejętności kontaktu z publicznością, panowanie nad głosem i pokonywanie tremy. To zawsze przydaje się w dorosłym życiu.

Do konkursu przystąpiło 71 osób. Jury w składzie: Mirosława Cieślik, Wioletta Kruś i Tomasz Kotwica przez sześć godzin przesłuchiwało uczestników.

Ze szkół ponad gimnazjalnych jury najbardziej zauroczył skoczanin Maciej Kujawa, który wykonał mosh-up dwóch piosenek w swojej aranżacji: „Napraw” zespołu Lemon oraz „List do M”- Dżemu.

Bardzo się cieszę, że wygrałem ten konkurs, składam ukłony organizatorom za to, że młodzi czujący muzykę mają okazję sprawdzania się i zdobywania doświadczeń muzycznych. Życzyłbym sobie, aby takich konkursów w powiecie, czy gminach było więcej, bo daje to nam młodym muzykom większe możliwości rozwoju. Gratulacje składam Asi Szymańskiej i Julii Dereżyńskiej , za wyróżnienia w tym konkursie – mówił Maciej Kujawa.

1-maciej_1Młody muzyk Maciej jest cały czas aktywny na różnych scenach muzycznych. Jak co roku włącza się w finał WOŚP, na 22 finale WOŚP koncertował ze swoim zespołem BRAINFREEZER w Swarzędzu.

Kolejny jego występ 1 marca w Jarocinie przed Markiem Piekarczykiem z Zespołu TSA, jurorem The Voice of Poland.