W ubiegłym roku na Skockiej ziemi organizowane były Międzynarodowe Zawody Wędkarskie Polsko-Niemiecko-Holenderskie wędkarzy z partnerskich gmin Skoki – Bardowick – Drechterland. W tym roku kolejne zawody z tego cyklu zorganizowali na swojej ziemi wędkarscy przyjaciele z Holandii. Zaproszenie do przyjazdu w dniach 15-18 września przyjęła 13 osobowa grupa wędkarzy i ich rodzin z Koła PZW nr 120 w Skokach.

Podróż do Holandii podzielona została na dwa etapy. W czwartkowy wieczór byliśmy  goszczeni u naszych niemieckich przyjaciół, by następnie rankiem w czwartek wyjechać dalej razem do Holandii. Zakwaterowanie znaleźliśmy w stanicy skautowej w miejscowości Grootebroek. Po wspólnym powitaniu, jeszcze tego samego dnia nie obyło się bez „moczenia kijów” w wszechobecnych wszędzie, okalających bazę kanałach.

Sobotni dzień, był dniem poświeconym na zwiedzanie okolicy i ciekawych miejsc. Do południa zwiedzaliśmy nowoczesną hodowlę krów mlecznych w Westwoud. Po obiedzie natomiast zostaliśmy zabrani do miejscowości Opeer, gdzie do samego wieczora spędziliśmy czas w restauracji pod nazwą  „De Speulderai”, której główną atrakcją były tradycyjne stare holenderskie gry. Podzielono nas na grupy cztero osobowe międzypaństwowe i zadaniem każdej grupy było zagranie w ok. 10 gier zgodnie z ich regułami i zapisanie wyniku. Jak się okazało trójka uczestników z największą liczbą wyników to nasi wędkarze: Karol Neumann, Piotr Babrakowski i Alojzy Pacholski.

Niedziela była dla wędkarzy dniem zawodów. Zawody rozgrywane były jak na Holandię przystało na kanale. Panie natomiast w tym samym czasie pojechały do miejscowości Medemblik, gdzie zwiedzałyśmy De Oude Bakkerij Museum – Muzeum Piekarnictwa.

Po powrocie obydwu grup nastąpiło oficjalne podsumowanie wyjazdu. Ogłoszono wyniki zawodów wędkarskich, w których trzecie miejsce zdobył nasz wędkarz Marek Kubicki. Pozostali wędkujący otrzymali pamiątkowe medale, a wszystko to z rąk pani Wiceburmistrz partnerskiej Gminy Drechterland. Wymieniono także pamiątkowe upominki i po wykonaniu wspólnego pamiątkowego zdjęcia, wyruszyliśmy tym razem prosto do Polski w trwającą 12 godzin podróż.

Następne Międzynarodowe Zawody Wędkarskie za rok w Bardowick w Niemczech.