„Dobra nowina o zbawieniu w Jezusie” czyli muzyka Gospel znów rozbrzmiała w skockiej hali. Po raz kolejny w hali Skockiego Gimnazjum odbyły się warsztaty Gospel. Obóz trwał od 17- 23 lipca br. W tym roku udział w nim brało 102 uczestników z całego kraju oraz trzech Amerykanów, w tym również można było zobaczyć naszą młodą Skoczankę.

Przedział wiekowy to osoby od 12 – 50 lat.
Instruktorami chóru byli:
– Brian Fentress – Doświadczony muzyk, założyciel chóru reGeneration, od samego początku był zaangażowany w obozy Gospel
-Patrycja Michalczak – Absolwentka studium piosenkarskiego, solistka zespołu Gospel Joy
-Jacek Konieczny – Muzyk, aranżer, jest pianistą Brian’a Fentress’a.

Obóz tworzą głównie uczestnicy warsztatów. Niektórzy z nich to wolontariusze i osoby współpracujące z fundacją Pro Novis.
Przez cały czas trwania obozu uczestnicy biorą udział w warsztatach muzycznych przygotowujących ich do występu w finałowym koncercie muzyki gospel, który jest uwiecznieniem ich pracy.
Koncert odbył się 22 lipca o godzinie 19:00. W czasie trwania koncertu między piosenkami można było posłuchać słów ewangelii. Również mogliśmy wysłuchać trzech utworów napisanych i skomponowanych przez Brian’a Fentress’a.
W ciągu 5 lat dwa koncerty odbyły się w kościele pw. św. Piotra i Pawła w Skokach, natomiast kolejne trzy w tutejszej hali.

Organizatorzy i uczestnicy obozu mają nadzieję, że kolejne warsztaty nadal odbywać będą się w Skokach.