Spala_5W dniach 16 – 17 luty br. w Ośrodku Przygotowań Olimpijskich w Spale miały miejsce Halowe Mistrzostwa Polski w Lekkoatletyce. Bardzo dobrze zaprezentował się mieszkaniec Skoków, olimpijczyk z Londynu Łukasz Nowak zdobywając brązowy medal w chodzie na 5000 m w czasie nowego rekordu życiowego 19:18,66. (poprawa o ok. 26 sek.)

Dwa dni po powrocie ze zgrupowania w RPA, Łukasz zaliczył pierwszy start w tym roku. Halowe Mistrzostwa Polski w hali nigdy nie ,,dały” mu miejsca na podium, aż do tych zawodów. Będąc w ciężkim treningu przygotowawczym do sezonu zasadniczego w lecie Łukasz zdecydowanie się poprawił co świadczy, że praca jaką wykonuje z trenerem Kadry Polski Krzysztofem Kisielem idzie w dobrym kierunku. Całą pierwszą część sezonu będzie pracował w główniej mierze nad poprawą szybkości, a więc starty na krótszych dystansach, co powinno dać w konsekwencji zdecydowaną poprawę na koronnym dystansie 50 km podczas sierpniowych Mistrzostw Świata, które w tym roku odbędą się w Moskwie w połowie sierpnia.

Gratulacje dla wszystkich którzy zdobyli medale oraz dla tych, którzy ,,łamali” swoje rekordy życiowe, bo poziom tegorocznego czempionatu krajowego w chodzie był naprawdę imponujący.

Spala_1 Spala_2 Spala_3 Spala_4