Dnia 4 marca 2011r. sala OSP w Skokach, stała się miejscem zabawy karnawałowej. Zaproszono dzieci i młodzież niepełnosprawną z rodzicami i opiekunami.

Pomysłodawcą balu karnawałowego była pani Małgorzata Wojciechowska pracownik socjalny Ośrodka Pomocy Społecznej w Skokach. Organizatorami balu był Ośrodek Pomocy Społecznej oraz Katolickie Stowarzyszenie Osób Niepełnosprawnych „Wesołe Misie”.

Przedsięwzięcie nie byłoby możliwe gdyby nie pomoc i ogromne zaangażowanie nauczycieli, rodziców, sponsorów i instytucji. Bal swoją obecnością zaszczycili Tadeusz Kłos Burmistrz Miasta i Gminy Skoki, Blanka Gaździak Sekretarz Gminy Skoki, którzy ufundowali kolorowe czapki dla uczestników balu, a także Zbigniew Kujawa Przewodniczący Rady Miejskiej Gminy Skoki oraz Małgorzata Szpendowska-Wylegalska Przewodnicząca Komisji do Spraw Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. Burmistrz na ręce pań: Alicji Nowak i Danuty Urbanowicz złożył podziękowania za „Wieloletnią, pełną zaangażowania pracę z dziećmi i młodzieżą niepełnosprawną”. Do tańca przygrywał zespół „Evers” ze Skoków w składzie: Renata Kwiatek z mężem Czesławem i córką Nikolą oraz panowie Waldemar Błażyński i Włodzimierz Sapieja. W rolę wodzireja wcielił się Piotr Wiśniewski. Obsługę balu zapewniła młodzież z Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Antoniewie pod okiem Pani Grażyny Lubawej. Przepiękny wystrój sali wyczarowała własnoręcznie młodzież niepełnosprawna  pod okiem Pani Alicji Nowak, Pani Danuty Urbanowicz, Pani Pauliny Kmieć.

W długiej kolejce do zaczarowanej wróżki ustawiła się młodzież i dzieci by stać się szczęściarzami w loterii kotylionowej. A było warto czekać, bowiem każdy los wygrywał a wśród nagród kusiły zabawki, słodycze, albumy, przybory szkolne, gry oraz artykuły sportowe ofiarowane przez: Państwa Arletę i Andrzeja Pilaczyńskich, Panią Beatę Pytlińską, ciasto ufundowane przez Piekarnia „Emka” Krzysztofa Migasiewicz oraz Cukiernię Państwa Janka i Jana Dziurka, a także artykuły spożywcze Pana Piotra Dziekan. Do fundatorów nagród loterii należeli także: m.in. Burmistrz Miasta i Gminy Tadeusz Kłos, Przewodnicząca Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych Małgorzata Szpendowska – Wylegalska, Kierownik Ośrodka Pomocy Społecznej Robert Rogaliński. Dziękujemy !!!

Czas zabawy minął bardzo szybko – parkiet opanowały korowody przebierańców w wiankach, tiulach, maskach, makijażu oraz pnączach serpentyn. Liczne atrakcje – muzyka, pyszne jedzenie, balowa atmosfera pozwoliły dzieciom i młodzieży spędzić piątkowe popołudnie.

W imieniu organizatorów balu dziękuję serdecznie wszystkim, którzy swoim zaangażowaniem przyczynili się do jego zrealizowania oraz wszystkim gościom za niezawodny udział.

Do zobaczenia za rok !!!