Tegoroczne Targi Edukacyjne – XV jubileuszowe wykazały po raz kolejny jak bardzo chłonne są umysły dzieci i młodzieży i jak wiele trzeba zaangażowania, aby coraz atrakcyjniejszymi formami edukacji te właśnie grupy odbiorców przekonać do nauki i chęci zdobywania wiedzy – niekoniecznie na ocenę… Stoisko Związku Międzygminnego „Puszcza Zielonka” znalazło się w specjalnie wydzielonym sektorze EKO FORUM, co dało możliwość promowania się wspólnie z innymi instytucjami, które edukację wdrażają mniej lub bardziej praktycznie – teorię oddając do lamusa.

Związek również postanowił pójść w sukurs tej wizji i od dwóch lat promuje aktywne zwiedzanie Puszczy Zielonka na trasach ścieżek dydaktycznych. Trasy te są tematem wielu wycieczek pieszych i rowerowych w trakcie trwania sezonu turystycznego. Uczestnikami są przedszkolaki, „szkolniaki”, ich Rodzice i Dziadkowie. W tym roku również tego typu imprez nie zabraknie. Warto będzie uczestniczyć np. w Rajdzie „Puszcza Wpuszcza” z metą w Zielonce (29 maja) czy skorzystać z bogatej oferty „III Lata z przewodnikiem w Puszczy Zielonka” w lipcu i sierpniu. Po raz pierwszy na stoisku targowym – wraz z projektami turystycznymi – pokazany został stan zaawansowania projektu „Kanalizacja obszaru Parku Krajobrazowego Puszczy Zielonka i okolic” – fakt ten ucieszył zwłaszcza bezpośrednio zainteresowanych, czyli obecnych na targach mieszkańców gmin związkowych, których miejsca zamieszkania ujęte zostały w projekcie. Tak dobrze rozpoczętej współpracy w zakresie edukacji ekologicznej wróżymy dobrą przyszłość, a fanów Puszczy Zielonka zapraszamy na kolejne spotkania targowe i przede wszystkim – w terenie!

Pytania_konkursowe_dla_wielu_okazay_si_trudnym_sprawdzianem_-_fot._P.Owczarzak

Patrycja Owczarzak
Specjalista ds. turystyki
Związek Międzygminny
„Puszcza Zielonka”