Wszyscy czekamy na Mikołaja. Świętego szczególnie oczekują dzieci. Mikołaj o tym wie i dlatego przygotowuje się do  spotkania z nimi w sposób wyjątkowy. A szczególnie gdy w rolę wciela się Antoni Wiśniewski. Od lat ten sam, z werwą, rozśpiewany nawet sopranem, autentyczny i nasz skocki. 

W minioną sobotę szóstego grudnia 2014 zawitał tradycyjnie do skockiej hali. Dla dzieci przygotował prawie 1800 paczuszek ze słodyczami.

W zimowej scenerii, w blasku światełek choinkowych pojawiła się najpierw Grupa Artystyczna Skoczki.W tym roku dzieci na biało, czerwono i czarno – czerwono zaśpiewały po raz pierwszy przy akompaniamencie muzyków, wśród których rozpoznać można było Mateusza Dońca – klawisze  i Szymona Serafińskiego ze Skoków – perkusja. Dla Skoczków koncertowanie mikołajkowe jest wstępem do  dwumiesiecznego kolędowania.  Było pięknie, widowiskowo i niezwykle wzruszająco. Do prezentacji przygotowali dzieci instruktorzy: Karina Olejniczak, Katarzyna Kędziora Dukszta i Mateusz Doniec.Kolejną atrakcją był występ telewizyjnych bohaterów znanego programu telewizyjnego DOMISIE. Amelia, Pysia, Eryk i Strachowyj śpiewali, opowiadali, organizowali konkursy. A zaczęło się tak… Domisia Amelia wypowiedziała życzenie, że chciałaby zostać wielką reżyserką. Domisiowa Czarodziejka spełniła marzenie i przeniosła ją za pomocą czarów, wraz z Pysią, Erykiem i Strachowyjem, do najprawdziwszego teatru. Okazało się jednak, że nie wszyscy byli  tym zachwyceni. Chłopcy woleli grać w piłkę a Pysia chciała wrócić do kolorowej Domisiowej Krainy. Amelka krok po kroku przekonywała ich, że zabawa w teatr jest naprawdę wspaniała. Co więcej, nawet publiczność została wciągnięta w realizację sztuki teatralnej.

Wspólne zdjęcia, uśmiechy i moc zabawy zakończyły imprezę. Życzymy pod choinkę spełnienia marzeń wszystkim dzieciom.

Za wsparcie i pomoc w organizacji imprezy Biblioteka Publiczna w Skokach dziękuje: Panu Tadeuszowi Kłosowi – Burmistrzowi Miasta i Gminy Skoki

Fundacji Grupy PERN  – „Przyjaźń” z Płocka za wsparcie darowizną w kwocie 10 tysięcy złotych

Firmie Mobilna Kultura z Wągrowca, Państwu Magdalenie i Pawłowi Kubickim, Panu Janowi Kamińskiemu, pizzerii Verona ze Skoków, młodzieży i wychowawcom z MOW w Antoniewie, Rodzicom Grupy Artystycznej Skoczki, Zuzannie i Karolowi  – wolontariuszom.

[Not a valid template]