Czwartego grudnia o godzinie szesnastej rozpoczęliśmy skocką imprezę mikołajkową. Jednocześnie zabrzmiał pierwszy gwizdek Jesusa Valenzueli, arbitra głównego, meczu Polska – Francja. W nieoficjalnej strefie kibica (hol hali) zebrali się podekscytowani panowie, wnętrze sali wypełnili miłośnicy Mikołajek. Było ich wielu, ponad 1300 osób!

Już od progu witano najmłodszych słodkim co nieco. Czekoladki wręczane przez Elfa i Elfową nie miały sobie równych. Na estradzie przygrywała świątecznie góralska Kapela Karpati, w składzie której od razu zauważono Mateusza Dońca, instruktora gry na pianinie i akordeonie w skockiej bibliotece. I choć Mateusz jest Wielkopolaninem znakomicie wpisuje się w klimat podhalańskiego muzykowania. Wspólnie z Joanną i Józkiem Gruszkami, stworzyli ponadczasowe trio. 

Występy dziecięce rozpoczęła Grupa Artystyczna Skoczki – sekcja wokalna. Pod batutą Małgorzaty Wiśniewskiej, osiem utalentowanych dziewcząt zaprezentowało świąteczny repertuar. W czerwonych sukienkach artystki jawiły się niezwykle uroczo, a obycie artystyczne było wprost proporcjonalne do wizerunku scenicznego dziewcząt. 

Przedstawienie teatralne w wykonaniu Filharmonii Pomysłów, padający śnieg, świetlne efekty specjalne, bajkowe postacie i inne atrakcje przykuły uwagę najmłodszych na kolejną godzinę imprezy. Artyści Filharmonii Pomysłów są znakomitymi aktorami, a spektakle w ich wykonaniu wyróżniają się najwyższą jakością. „Dzieci uwielbiają Filharmonię i Pana Kota”, „O! znamy was z występów w przedszkolu i w bibliotece” usłyszeliśmy od rodziców i dzieci. 

Premierowo wystąpiła grupa „Flowers” reprezentująca Szkołę Podstawową im. Adama Mickiewicza w Skokach. Za sprawą instruktorki Natalii Kubińskiej osiem (tym razem) roztańczonych dziewcząt, zaprezentowało swój pierwszy publiczny układ ze wstążkami. Brawa dla Was!

Mikołaj przyjechał na saniach. I cóż z tego, że sanie miały kółka zamiast płóz. Ważne, że bezpiecznie dowiozły Świętego. Ten okazał się kontrabasistą i śpiewakiem, ot taki utalentowany Mikołaj. 

Skoczki taneczne Street Beat dały niemalże godzinny pokaz choreografii. Trenerka zespołu, Małgorzata Wieczorek przygotowała kilkanaście układów. Pojawiły się różne gatunki taneczne, z jakże wymownym kankanem na koniec pokazu. Publiczność dostrzegła nietuzinkowe i nieprzeciętne umiejętności tancerek, nagradzając każdy występ gromkimi brawami. Równocześnie mogliśmy usłyszeć przepięknie brzmiące głosy: Kornelki Borowczyk, Martyny Kubickiej, Marysi Szymczak i dwukrotnie Gabrieli Kmieć. Dziewczęta z powodzeniem uczą się śpiewu solowego u instruktorki Marty Jastrząbek, niezwykle zdolnej wokalistki. 

Mikołajki wygrały, Polska niestety odpadła z Mundialu. Niedzielne popołudnie należy uznać za pełne wrażeń i dobrej integracji społecznej. Dzieciom raz jeszcze życzymy spełnienia wszystkich marzeń.

Zadanie pn.: „Mikołajki i Z kolędą do seniorów – cykl imprez świątecznych organizowanych przez Bibliotekę Publiczną w Skokach” jest współfinansowane przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Morskiego i Rybackiego w ramach Programu Operacyjnego Rybactwo i Morze za pośrednictwem Lokalnej Grupy Rybackiej 7 RYB z Wągrowca

Galeria zdjęć Kingi Lubawej przedstawia mikołajkowy wieczór w skockiej hali: