Już po raz dziewiąty hala skockiego gimnazjum stała się miejscem  Jarmarku Bożonarodzeniowego. W niedzielne popołudnie 14 grudnia 2013. społeczność Gimnazjum nr 1 im. Polskich Olimpijczyków w Skokach zaprosiła mieszkańców gminy Skoki do udziału w imprezie  integrującej pokolenia. Wykorzystując czas przedświątecznych przygotowań staraliśmy się stworzyć  atmosferę , która pozwoliła na wspólne przeżywanie radości z oczekiwania na te najpiękniejsze z wszystkich świąt – Święta Bożego Narodzenia.

Dzięki zapewnieniu bezpłatnych dowozów w Jarmarku  mogli wziąć udział uczniowie i ich rodzice z terenu całej gminy. Impreza miała charakter charytatywny , ponieważ pieniądze uzyskane ze sprzedaży ozdób i losów loterii świątecznej zostały przeznaczone na zakup paczek świątecznych dla najbardziej potrzebujących uczniów gimnazjum .Przychód z Jarmarku, w kwocie 4438,10 zł pozwolił na ufundowanie 95 paczek świątecznych dla dzieci i trzech paczek dla rodzin potrzebujących.

Wspólne spotkanie rozpoczął spektakl teatralny „KRÓLOWA ŚNIEGU” w wykonaniu uczniów skockiego gimnazjum. Wspaniały występ nagrodzono wielkimi brawami, doceniając wrażliwość i zaangażowanie młodych aktorów. Był to niewątpliwy sukces młodzieży i ich opiekunek ,zarazem reżyserów tego spektaklu: Marii Malinowskiej, Renaty Hamulczyk i Haliny Kunke.

Kolejnym punktem programu artystycznego były występy zaproszonych gości, z których jako pierwszy wystąpił wokalista i gitarzysta Maciej Kujawa. Zyskał on ogólnopolską popularność jako członek grupy Libera w telewizyjnym programie „Bitwa na głosy” oraz gość Anny Dymnej w krakowskim festiwalu „Zaczarowana piosenka”. Koncert w wykonaniu Maćka, skocka publiczność  nagrodziła gromkimi oklaskami, podobnie jak występ Zespołu Śpiewaczego „ Harfa” pod dyrekcją pana Antoniego Wiśniewskiego. Chórzyści przepięknie zaśpiewali znane polskie kolędy, wprowadzając widownię w świąteczny nastrój.

Serca skockiej publiczności podbiły występy dziecięcych zespołów: „PRZEDSKOCZKI” I „SKOCZKI” prowadzonych przez instruktorów skockiej biblioteki: Karinę Olejniczak, Katarzynę Duksztę i Mateusza Dońca. Dzieciaki, w przepięknych mikołajkowych strojach rozbawiły i rozczuliły publiczność Podobnie z wielkim uznaniem i podziwem przyjęła skocka publiczność koncert kolęd w wykonaniu Chóru Maleńkiego z Miejskiego Domu Kultury w Wągrowcu z towarzyszeniem Zespołu Gitarowego Szkoły Muzycznej Yamaha Dyrygent Tomasz Kotwica i jego mali podopieczni opuszczali scenę nagradzani gromkimi brawami i wyrazami uznania. Równie ciepło i serdecznie przyjęto, występujący po raz pierwszy w koncercie jarmarkowym, młodzieżowy zespół „SIDE EFFECT”, zachwycający pięknym brzmieniem młodych głosów.

Jak zawsze wielkie ożywienie publiczności wywołały występy zespołu tanecznego „ROSSES”, kierowanego przez panią Wiesławę Hauke. Z dużym uznaniem spotkał się także występ skockiego zespołu „KAMERATA”, który włączył się do tworzenia niepowtarzalnej świątecznej atmosfery Jarmarku. Piosenki świąteczne w wykonaniu członków zespołu: Kamili Baranowskiej i Roberta Januchowskiego nagrodzono wielkimi brawami.

Po zakończeniu części artystycznej hala skockiego gimnazjum zamieniła się w jarmark, na którym pośród świątecznej, teatralnej dekoracji stanęły liczne stoiska. Wystawiono na nich przygotowane przez uczniów, nauczycieli i rodziców: ozdoby, kartki świąteczne, stroiki, pierniki i ciastka.

Jarmark Bożonarodzeniowy był okazją do zapoznania się z pracami wykonanymi przez uczniów w ramach prac projektowych, skosztowania wspaniałych świątecznych wypieków przygotowanych przez uczniów i rodziców.

Mimo tych wszystkich atrakcji jak co roku największym powodzeniem cieszyło się stoisko świątecznej loterii  fantowej, będące  najbardziej obleganym miejscem w hali.

W długiej kolejce potencjalni szczęściarze stali by kupić upragniony los. A było warto czekać, bowiem każdy zakupiony los wygrywał a wśród najwartościowszych nagród kusiły m.in. piękne zabawki, ozdoby choinkowe i świąteczne, słodycze, biżuteria, książki i albumy, ryby, choinki, świąteczne ciasto, sprzed elektroniczny. Do fundatorów nagród loterii należeli: m.in. BURMISTRZ MIASTA I GMINY SKOKI TADEUSZ KŁOS , ROBERT KOWALEWSKI- GOSPODARSTWO RYBACKIE-SKOKI, KRZYSZTOF MIGASIEWICZ- PIEKARNIA „EMKA”, LASY PAŃSTWOWE NADLEŚNICTWO ŁOPUCHÓWKO, PAŃSTWO ARLETA I ANDRZEJ PILACZYŃSCY, ARKADIUSZ SOMMERFELD, ROBERT ZAGANIACZYK, KRZYSZTOF FERTSCH, ŚWIETLICA ŚRODOWISKOWA W POTRZANOWIE, CENTRUM TWÓRCZOŚCI DZIECI I MŁODZIEŻY „SŁONECZNIK” Z BIAŁEJ CERKWI NA UKRAINIE ORAZ UCZNIOWIE, RODZICE, RADA RODZICÓW, DYREKCJA, NAUCZYCIELE I PRACOWNICY  GIMNAZJUM NR 1 IM. POLSKICH OLIMPIJCZYKÓW W SKOKACH.

Po odstaniu w kolejce i zakupie szczęśliwych losów można było wzmocnić się posiłkiem w przygotowanej świątecznej kawiarence próbując domowych wspaniałych wypieków, a kto miał ochotę na tzw. konkrety ten częstował się kiełbaską z grilla przygotowaną i serwowaną przez przedstawicieli Rady Rodziców .Świątecznego wystroju hali dopełniały wystawy: jedna projektowa: „ZIEMIA Z NIEBA”, która do Skoków przybyła z Warszawy, z Centrum Nauki Kopernik. O projekcie, swoim w nim udziale i wystawie poinformowali widzów członkowie gimnazjalnego Klubu Młodego Odkrywcy „Archimedes” – kierowanego przez p. Małgorzatę Dudek.

Druga wystawa plakatów  projektowych przygotowanych przez uczniów gimnazjum, ukazywała tradycje Bożonarodzeniowe w wybranych krajach europejskich. Wśród tych plakatów znalazły się także rysunki wykonane przez uczniów Centrum Twórczości Dzieci i Młodzieży Słonecznik z Białej Cerkwi na Ukrainie i przysłane do Skoków specjalnie na Jarmark. Ta wspólna wystawa jest wynikiem podpisanej jesienią współpracy między skockim gimnazjum a białocerkiewskim „Słonecznikiem”.

Czas spędzony na Jarmarku umilały uczestnikom warsztaty artystyczne prowadzone przy współudziale członków Świetlicy Środowiskowej w Potrzanowie, a najmłodszym konkursy rysunkowe i rozmowy prowadzone z Gwiazdorem. Odważne maluchy mogły sobie zrobić z nim pamiątkową fotografię. Chętnych nie brakowało i do zdjęć ustawiały się także rodziny i odważni dorośli uczestnicy Jarmarku.

Czas spędzony na Jarmarku minął bardzo szybko. Liczne atrakcje, dobre jedzenie, muzyka, wspaniała atmosfera pozwoliły Skoczanom spędzić radosne popołudnie w klimacie oczekiwania na zbliżających się święta.

W imieniu organizatorów Jarmarku dziękuję serdecznie wszystkim, którzy swoim zaangażowaniem przyczynili się do jego zrealizowania. Za wsparcie finansowe i duchowe, słowa uznania i krytyki, pomysłowość i pracę.

Mieszkańcom miasta i gminy oraz gościom za niezawodny udział. Dziękuję!

[Not a valid template]