Od pięciu lat Niepubliczne Przedszkole Artystyczne w Potrzanowie w pierwszą niedzielę stycznia nowego roku zaprasza mieszkańców gminy Skoki na Współczesne Jasełka Bożonarodzeniowe.

Tegoroczna myśl-przesłanie.
Pisząc scenariusze jasełek zawsze opatruję je tytułem ze znakiem zapytania. 7 stycznia w niedzielę w hali sportowej zaprezentowaliśmy jasełka pt. „Przybieżeli ?” Encyklopedia podaje znaczenie słowa  przybieżeli również w znaczeniu:  przyszli, przybiegli. Czyli w rozumieniu jasełek przybieżeli do Betlejem, przybieżeli do Jezusa. Zadaliśmy więc pytanie; „Jak?, dlaczego?, Jacy?  przybieżeli, czy  przybieżeli:  podzieleni?, Skłóceni?, Zakłamani? a jednak wszyscy z jednego narodu z jednej ojczyzny czy my w ogóle żeśmy przybieżeli?” Taka w skrócie była myśl przewodnia tegorocznego spotkania.

Budowniczy.
Osobnym tematem jest zaangażowanie „budowniczych” scenerii w której miało miejsce przedstawienie. Dzięki wyrażonej przez pana dyr. Wiesława Berendta zgodzie, weszliśmy na halę już w czwartek o godz. 20.00. Ruszyła budowa. Czwartek od godz.20.00 do północy, piątek od godz. 8.00 do godz. 1.00 w nocy, sobotę od godz. 9.00 do godz. 21.30 , w niedzielę od godz. 8 do godz.12.30 ostatnia kosmetyka. Razem ok. 40 godzin. Procowało łącznie ok. 68 osób. Nigdy nie było nas mniej jak 10 osób. Najwięcej w jednej chwili 34 osoby. Rozwieszono ok. 900 m2 płótna, rozstawiono 120 szt pergoli, 70 płyt, ustawiono 3 rusztowania i scenę estradową, pod sufitem umocowano ok 60 mb. stalowego prętu. To wszystko oświetlono 1350 punktami świetlnymi. Dlaczego to piszę ? Piszę aby pokazać jak wielka jest siła działania w jedności. Jak mocni jesteśmy we wspólnym dążeniu do celu. Tym celem dla nas wszystkich było to, co obecni w hali zobaczyli.

Podziękowania. Dziękuję: Burmistrzowi (w bieżącym roku nagłośnienie to jego sprawa), firmie „Odnowa” (szaliki), firmie Longina Sapieji (rusztowania), firmie mojego brata Jurka (5 ludzi przez 40 godzin na placu budowy), dziękuję Marysiowi Deminiakowi z synem (podesty, podstawy), dziękuję krawcowej Wiesi Gościńskiej (ktoś to wszystko musiał pozszywać), dziękuję tym wszystkim, którzy nie reprezentowali nikogo, żadnej firmy, a przyszli, pomogli z własnej potrzeby serca. Dziękuję panu z Chodzieży, dziś już wiem jak miał na imię – panie Andrzeju raz jeszcze dzięki. Szczególnie gorąco dziękuję ojcom dzieci przedszkola w Potrzanowie co rok jest was więcej, jak zawsze byli z nami jak co roku przyjaciele Przemo, Wojtek, Rafał. Dziękuję. Krzysztof i Michał wielkie dzięki.

Artyści. Jak co roku była to grupa rodziców dzieci przedszkolnych, była młodzież szkoły podstawowej oraz    młodzież licealna (wszyscy ze Skoków). Były oczywiście, a może przede wszystkim dzieci przedszkola w Potrzanowie, Orkiestra Dęta OSP w Skokach. Nad wszystkim czuwały nauczycielki przedszkola pod dowództwem pani Barbary Surdyk. Dziękuję Strażakom, Braciom Kurkowym, Grupie Kowole. Specjalne podziękowanie dla Małgosi i Iwonki.

Wszystkim, którzy dołożyli cząstkę serca w organizację V współczesnych Jasełek   Bożonarodzeniowych WIELKIE DZIĘKI.

Bardzo ważnym elementem Jasełek, które symbolicznie zamykały obchody 650-lecia miasta Skoki, było przedstawienie przez panią Karolinę Stefaniak wszystkich wydarzeń i uroczystości, jakie miały miejsce w naszej gminie z tej właśnie okazji. Burmistrz Tadeusz Kłos podziękował wszystkim, którzy byli inspiratorami, oraz przeprowadzili jubileuszowe spotkania. To jednak zostanie opisane w oddzielnym materiale prasowym.

Raport.
Panie Burmistrzu, Panie Dyrektorze – o godzinie 20.00 w niedzielę po 2,5 godzinach oporu dekoracja poddała się, o godz. 22.00 hala była gotowa do zajęć. /i znowu pracowało 28 osób/   

Mieczysław Jarzembowski

Relacja fotograficzna z Jasełek: