27 października 2017r. w Szkole Podstawowej w Jabłkowie odbyła się uroczysta inauguracja projektu unijnego Lokalny Ośrodek Wiedzy i Edukacji w Gminie Skoki. Celem przedsięwzięcia jest aktywizowanie i edukacja osób dorosłych. Na spotkanie przybyło około 100  mieszkańców Gminy Skoki. Na powitanie każdy uczestnik otrzymał  długopis i notes z logo Unii Europejskiej i nazwą projektu.

Spotkanie rozpoczęła Pani Sławomira Kędziora –  Prezes Stowarzyszenie Edukacyjnego TĘCZA w Jabłkowie, która szczegółowo przedstawiła cele i założenia projektu oraz specyfikę grup beneficjentów. Pani Prezes  omówiła również wyniki diagnozy potrzeb edukacyjnych uczestników LOWE wykonanej na cele projektu.  Na inaugurację przybyli również przedstawiciele władz gminnych – Burmistrz Miasta i Gminy Skoki – Pan Tadeusz Kłos, Sekretarz Gminy – Pani Blanka Gaździak, Kierownik Ośrodka Pomocy Społecznej w Skokach – Pan Robert Rogaliński, Prezes Towarzystwa Wspierania Rodziny i Dziecka ALIA- Pan Antoni Kasica, Kierownik Rewiru Dzielnicowych Komisariatu Policji w Skokach – Pan Piotr Rojtek.

W czasie spotkania beneficjenci mogli poznać zakres prowadzonych warsztatów, przedstawiony przez poszczególnych trenerów i dokonać zapisów. Największym zainteresowaniem cieszył się warsztat  wizerunkowy  „Wspieraj ciało, trzymaj formę!”, warsztat  kulinarny „Smaki świata”,  warsztat twórczy „Obudź w sobie artystę”, warsztat językowy „Ciekawi świata– język angielski”, warsztat komputerowo – fotograficzny – „Fotografia z elementami grafiki komputerowej”,  oraz warsztat  kulturalno – artystyczny.

W czasie przerwy, w miłej atmosferze przy kawie i poczęstunku uczestnicy mieli możliwość rozmowy i konsultacji z Panią Prezes i trenerami poszczególnych warsztatów.  

Inaugurację uświetniły występy uczniów z Jabłkowa i Lechlina, przygotowane przez Panią Ewę Grzelczyk i Pana Piotra Wiśniewskiego. Ponadto swoją obecnością zaszczycił nas  chór Harfa ze Skoków  prowadzony przez Pana Antoniego Wiśniewskiego, który swoim występem wprowadził obecnych w rozśpiewany nastrój, gdyż zaprezentowane utwory okazały się znanymi szlagierami. Można zatem rzec, że imprezę inauguracyjną zakończyliśmy śpiewająco.

Ośrodek LOWE już cieszy się dużym uznaniem w środowisku lokalnym, o czym świadczyły liczne podziękowania i gratulacje od uczestników i zaproszonych gości.

Dziękujemy wszystkim przybyłym gościom. Pełni optymizmu czekamy na pierwsze warsztaty, które rozpoczną się już 6 listopada 2017r.

Składamy serdeczne podziękowania dla chóru Harfa za przybycie i bezinteresowne uatrakcyjnienie naszej uroczystości.

Lechlin harmonogram zajęć na listopad

Jabłkowo harmonogram zajęć na listopad

Stowarzyszenie Edukacyjne TĘCZA