Dzień Babci i Dziadka w Jabłkowie i Łosińcu

Babcia i dziadek to słowa, które każdemu dziecku kojarzą się z ciepłem, miłością i wszystkim tym, co dobre. Dlatego też dzieci z Przedszkola w Jabłkowie pod czujnym okiem wychowawczyń przygotowały uroczystość. W przepięknej, zimowej scenografii oraz wyjątkowej atmosferze dzieci zaprezentowały wiersze, piosenki oraz tańce. Nasi podopieczni przygotowali też upominki i laurki, aby w szczególny sposób okazać swoim bliskim szacunek i po raz kolejny podziękować za miłość, cierpliwość i zrozumienie. Niestety przez zaistniałą sytuację pandemiczną seniorzy nie mogli uczestniczyć w przedstawieniu, jednak jesteśmy pewni, że rozesłane nagrania rozpromieniły ich twarze.

Mikołajczak Ewa

Każdego roku w naszym przedszkolu w Łosińcu wyczekujemy Dnia babci i dziadka.
W tym dniu Kochani dziadkowie zawsze dopisują liczną obecnością i są najbardziej wdzięczną widownią podczas przygotowywanych przez ich wnuki występów. Niestety w tym roku nie mogliśmy ugościć Naszych drogich dziadków ale i na to znaleźliśmy sposób.  Przedszkolaki z Łosińca postanowiły nagrać dla swoich ukochanych specjalną niespodziankę, którą mogą oglądać zostając bezpiecznie w domach.
Szanownym dziadkom i babciom życzymy wszystkiego najlepszego!

Kinga Karczewska

Dzień Pingwina

 „Mieszka tam gdzie mróz i śnieg, czy już wiesz co to za zwierz ?
tak to pingwin z Antarktydy, gdy jest zimno jest szczęśliwy”.

W naszym przedszkolu bardzo lubimy obchodzić nietypowe święta.
Tym razem przedszkolaki z Łosińca obchodziły Dzień Pingwina.
W tym dniu dzieci dowiedziały się sporo ciekawostek o życiu pingwinów. Nie zabrakło też eksperymentów i zabawy z kostkami lodu.

Kinga Karczewska

Gwiazdor

Tuż przed Świętami Bożego Narodzenia do przedszkola w Jabłkowie zawitał Gwiazdor, którego przyjście ogromnie ucieszyło wszystkie dzieci. Przedszkolaki pięknie zaprezentowały się przed niezwykłym gościem poprzez świąteczne i zimowe piosenki, tańce i grę na instrumentach. Zachwycony Gwiazdor wręczył każdemu dziecku świąteczny prezent, życząc wiele zdrowia i radości na co dzień.

Magdalena Załęska

Koło przyrodnicze w Lechlinie

Podczas piątkowego spotkania koła przyrodniczego uczniowie z Lechlina uczą się jak dbać o przyrodę. Przygotowali mini karmniki. Poznali również gatunki ptaków pozostających w kraju na zimę. Będą obserwować czy przygotowane przez nich niespodzianki smakowały.

Monika Zielińska

Mikołajki

Mikołajki to jeden z najbardziej magicznych dni w roku, przede wszystkim dla dzieci. Celebrowane były one także w przedszkolu w Jabłkowie, gdzie oczywiście najważniejszym gościem był sam Święty Mikołaj, który swoim przybyciem sprawił dzieciom ogromną radość i wprowadził do przedszkola świąteczną atmosferę. Ten szczególny dzień wypełniony był mikołajkowymi piosenkami, prezentami i zabawą z Mikołajem.

Magdalena Załęska

Pomoc dla zwierząt

zebrana karma dla zwierząt

Uczniowie i nauczyciele Szkoły Podstawowej w Jabłkowie z filiami w Rejowcu i Lechlinie zebrali karmę dla bezdomnych zwierząt przebywających w schronisku w Rybowie. Do zbiórki karmy nie trzeba było nikogo specjalnie i długo namawiać. Uczniowie z zaangażowaniem i hojnością zbierali żywność dla czworonogów. Udało nam się zebrać ogromne ilości darów. Karmę przekazano za pośrednictwem Urzędu Miasta i Gminy w Skokach. Dokarmiane będą bezdomne zwierzęta z terenu naszej gminy. Takie akcje uwrażliwiają dzieci na potrzeby zwierząt, uczą mądrej pomocy oraz są ogromnym wsparciem dla schronisk.

Opiekunowie Samorządu Uczniowskiego:  Anna Mazurek,  Jagoda Nowak, Paulina Slomian

Święta, święta niechaj każdy z nas o innych pamięta

Święta to szczególny czas w roku, kiedy każdy z nas powinien otworzyć swoje serca dla innych ludzi. Przedszkolaki z Jabłkowa po raz kolejny włączyły się w akcję MEN „Razem na Święta”. Wspólnie z rodzicami wykonały kartki świąteczne oraz wystąpiły w specjalnym świątecznym nagraniu, które trafiło do pensjonariuszy Domu Opieki Społecznej w Jabłkowie. Wierzymy, że podarunki prosto z serca najmłodszych umiliły obdarowanym świąteczny czas.

Magdalena Załęska

Zima

 „Przyszła zima biała, śniegu nasypała…” Nasze szkolne podwórko pokrył śnieżny puch, sprawiło to dzieciom wiele radości.

Zabawa na śniegu – rzucanie śnieżkami, lepienie bałwana, to ulubione formy aktywności dzieci podczas zimy. Pamiętamy również o tych stworzonkach, które podczas zimy znoszą trudy zimowej zawieruchy, stąd na koniec zabawy przedszkolaki nakarmiły ptaszki, uzupełniając karmnik nasionami zbóż..

Agata Zielińska