24 lutego w Skokach odbyły się Mistrzostwa Powiatu Wągrowieckiego w Piłce Siatkowej Dziewcząt Szkół Gimnazjalnych. W rywalizacji uczestniczyło pięć zespołów reprezentujących cztery szkoły. Turniej rozegrany został systemem „ każdy z każdym”. Po rozegraniu dziesięciu spotkań klasyfikacja końcowa przedstawia się następująco:

I miejsce Gimnazjum nr 1 im. Polskich Olimpijczyków w Skokach. Skład zespołu: Kamila Budka, Ewelina Gruszka, Natalia Jahnz, Natalia Lichota, Natalia Malczewska, Magdalena Moszczyńska, Julia Nowicka, Patrycja Stożek, Paulina Wojtkowiak, Anita Łukaszewska, Daria Dereżyńska, Martyna Frąckowiak.

II miejsce ZSP im. Pierwszych Piastów w Damasławku

DSC_1207III miejsce Gimnazjum nr 1 im. Polskich Olimpijczyków w Skokach. Skład zespołu: Paulina Paśk, Alicja Burzyńska, Agnieszka Pietrzak, Zuzanna Stefańska, Adrianna Będziecha, Julia Martynek, Łucja Teofilewska, Dagmara Głuszek, Erika Zamecka, Magdalena Kaczmarek. Opiekunką zespołów ze skockiego gimnazjum była Hanna Węglewska.

IV miejsce Gimnazjum nr 3 Gminy Wągrowiec w Rąbczynie.

W czwartek 25 lutego o tytuł Mistrza Powiatu rywalizowali chłopcy. Podobnie jak w przypadku turnieju dziewcząt, turniej rozegrany został systemem „ każdy z każdym”. Rozegrano trzy mecze, które rozstrzygnęły o kolejności miejsc.

Klasyfikacja końcowa:

DSC_1264I miejsce Gimnazjum nr 1 im. Polskich Olimpijczyków w Skokach. Zespół w składzie: Filip Stefański, Mikołaj Gebler, Adam Wójcicki, Krystian Wieczorek, Patryk Paczkowski, Bartosz Belter, Piotr Łuczak, Bartosz Sierzchuła, Fabian Kuszpit, Krystian Konieczny, Miłosz Szwed. Opiekun Wiesław Sierzchuła

II miejsce ZSP im. Pierwszych Piastów w Damasławku

III miejsce Gimnazjum nr 3 Gminy Wągrowiec w Rąbczynie

Zespół dziewcząt i chłopców z Gimnazjum nr 1 im. Polskich Olimpijczyków będzie reprezentował nasz powiat w dalszych rozgrywkach na szczeblu rejonowym.

Organizatorzy turnieju dziękują Panu M. Wołkow i R. Kramer za pomoc w zorganizowaniu turniejów.

Okazałe puchary i dyplomy ufundował Powiatowy Szkolny Związek Sportowy w Wągrowcu.

Materiały zebrała Hanna Węglewska, fotografia Daria Dereżyńska.