Tomasz Moskalik- 9 letni mieszkaniec Skoków od 3 lat trenuje sztuki walki Kyokushin Budo Kai, treningi odbywają się dwa razy w tygodniu w Skokach, Trenerem młodego zawodnika jest Tomasz Olejnik (trener kadry narodowej IBK Polska – 7 dan).

Swój pierwszy sukces młody zawodnik odniósł 12 marca 2016 w Wągrowcu zdobywając II miejsce w konkurencji grappling oraz III miejsce w konkurencji knockdown w Mistrzostwach Polski IBK.

Do treningów sztuk walki zachęcili go rodzice Paulina i Sławomir Moskalik oraz dziadkowie Dorota i Janusz Dudek, którzy jednocześnie są jego najwierniejszymi kibicami.

Jak sami mówią treningi karate pozwalają Tomkowi atrakcyjnie spędzić wolny czas uczą dyscypliny i pokory oraz poprawiają kondycję fizyczną. Młody zawodnik chciałby zachęcić swoich kolegów i koleżanki do udziału w treningach, obozach oraz wyjazdach.