W niedzielę, 2 grudnia w skockiej hali odbył się I Ogólnopolski Turniej Mikołajkowy Grup Rekreacyjnych w Gimnastyce Artystycznej  „O PIÓRO FENIKSA” pod patronatem Burmistrza Miasta i Gminy Skoki.

Organizatorami tego wydarzenia sportowego było Studio Gimnastyki Artystycznej „Feniks” przy Akademii Rozwoju w Skokach przy współpracy z Biblioteką Publiczną Miasta i Gminy Skoki i Urzędem Miasta i Gminy w Skokach. Pomysłodawcą i głównym realizatorem turnieju była Jarosława Biłorusowa -Fertsch trenerka i założycielka Studia Gimnastyki Artystycznej „Feniks”.

W zawodach wzięły udział 64 zawodniczki z 9 klubów z całej Polski, to jest: Pasja – Pabianice, Pasja – Aleksandrów Łódzki, Gracja – Łódź, Gracja – Ząbkowice Śląskie, UKS Gliwice, GWKS Ajsedora – Warszawa, La Passione – Łódź, La Passione – Wrocław, Studio Feniks – Skoki.

Każda z nich wykonała pokaz turniejowy oceniany przez 7 osobowy zespół sędziowski obradujący pod przewodnictwem Anny Grishiny, byłej członkini rosyjskiej kadry narodowej, wicemistrzyni Europy, obecnie trenerki i sędziego gimnastyki artystycznej.

Oceniano wdzięk, harmonię ruchów, ekspresję, różnorodność, zgodność układu z muzyką. W drugiej, pokazowej, części turnieju zawodniczki zaprezentowały programy dowolne, które widzowie zgromadzeni na trybunach nagradzali gromkimi brawami.

Gościem specjalnym Turnieju była Paulina Kubicka, uczennica poznańskiej szkoły tańca, której występ zachwycił nie tylko publiczność, ale także cały skład sędziowski. Całość turnieju prowadził Jacek Dukszt, który w tej roli sprawdził się jak zawsze rewelacyjnie.

Po zakończeniu pokazów przyszedł czas na ogłoszenie wyników turnieju, wręczenie nagród i dyplomów. Każda uczestniczka odebrała pamiątkowy medal, statuetkę i symboliczne Pióro Feniksa, a zdobywczynie I, II i III miejsc odpowiednio złote, srebrne i brązowe puchary.

Wśród nagrodzonych w swoich kategoriach grupowych były także zawodniczki ze skockiego Studia Feniks: Kategoria I – 2012 – Maja Żagiel III miejsce. Kategoria II 2011- Laura Tezja Fertsch – III miejsce i Hanna Chudzik III miejsce. Wśród wyróżnionych także nie zabrakło zawodniczek Feniksa. Wyróżnione zostały: Paulina Jarecka, Julia Fredrych i Patrycja Skwierzyńska. Wszystkie uczestniczki otrzymały także słodkie niespodzianki.

Głównym sponsorem zawodów był Burmistrz Miasta i Gminy Skoki, a także Akademia Rozwoju, Biblioteka Miasta i Gminy Skoki,  WNPiD UAM w Poznaniu, Starosta Wągrowiecki i gazeta Głos Wągrowiecki oraz rodzice.

Uczestnicy zawodów, sędziowie i trenerzy podkreślali doskonałą organizację turnieju, ciepłą i serdeczną atmosferę, gościnność i doskonałą bazę. Wszyscy deklarowali powrót do Skoków na kolejny turniej za rok, pozostawili także zaproszenia dla skockiego Feniksa do udziału w turniejach w Warszawie, Łodzi i Gliwicach.