W sobotę 23 marca w skockiej hali podczas rozgrywek Pucharu Ligi na podsumowaniu Skockiej Futsal Ekstraklasy miało miejsce wyjątkowe sportowe wydarzenie. Mecz między drużyną OLD BOYS SKOKI złożoną z zawodników powyżej 35 roku życia grających na co dzień w rozgrywkach Skockiej Ekstraklasy, a Reprezentacją Polski Futsal +35.

W składzie kadry legendy futsalu między innymi: Mirosław Rypel, Tomasz Porwet, czy grający na co dzień w lidze Luksemburga Arkadiusz Pietrzkiewicz.

Punktualnie o 17:00 na boisko obie drużyny z szatni wyprowadzili sędziowie główni Grzegorz Blaszke i Krzysztof Małachowski. Dodatkowo wspierał arbitrów sędzia stolikowy Kacper Reszelski.

Oto relacja Marcina Reszelskiego z tego sportowego wydarzenia:

Na środku czekały już dzieci, które dumnie prezentowały flagę naszego kraju. Obecni na trybunach kibice w liczbie około 200osób oklaskami przywitali prezentowanych przez spikera Marka Zawadzkiego reprezentantów obu drużyn.

Po chwili wszyscy zgromadzeni odśpiewali hymn narodowy. Później szybkie zdjęcia i do boju, a było na co popatrzeć. Mecz oglądało się naprawdę bardzo dobrze. Skoccy reprezentanci jako pierwsi wyszli na prowadzenie za sprawą Grzegorza Mellera(42l). Od razu widać było, że to tylko obudziło kadrę narodową, która odpowiedziała golami Patryka Rzepki i Marka Kowalskiego.

Do przerwy wynik się nie zmienił choć bramkarze obu drużyn mieli sporo okazji by wykazać się swoimi umiejętnościami.

W przerwie trwała akcja koncentracja by powalczyć o niespodziankę w wykonaniu Skoczan. Druga połowa to pokaz z obu stron pięknych akcji i strzałów oraz chwilami niecodziennych interwencji bramkarskich jak na przykład w sytuacji sam na sam Marcin Reszelski podbija piłkę nad poprzeczką używając barku, a dokładniej gdy piłka mijała jego głowę uderzył barkiem w dół piłki (refleks na najwyższym poziomie).

Od samego początku drugiej połowy rysuje się plan Skoczan na grę z kontry. Plan sprawdza się i po trafieniu Łukasza Berlika i dwóch golach Grzegorza Mellera wychodzimy na prowadzenie 4:2 co zaczyna pachnieć sensacją!

Jak się później okazało kadra walczyła do ostatniej sekundy i po bramkach Grzegorza Nowaka, Grzegorza Urbańskiego i w ostatnich sekundach Macieja Krzyształowskiego mecz zakończył się zwycięstwem Biało-Czerwonych 5:4.

Wstydu nie było ale niedosyt został. Jeszcze tego wieczoru i następnego poranka trzech zawodników było po rozmowach z członkami kadry, a tematem tych rozmów była propozycja reprezentowania kadry +35 w meczach towarzyskich, a nawet był możliwy wyjazd na niedzielny mecz w Gołuchowie.

Z przecieków grą zaimponowali: Łukasz Berlik, Grzegorz Meller i bramkarz Marcin Reszelski. Czy dostaną swoją szansę okaże się w najbliższej przyszłości, ale nawet docenienie w ten sposób dało im na pewno wiele satysfakcji.

Skład Reprezentacji Polski Futsal +35: Tomasz Porwet, Adam Kucharski, Arkadiusz Modzelewski, Mirosław Rypel, Marek Kowalski, Grzegorz Kowalczyk, Piotr Gajewski, Tomasz Kowalczyk, Grzegorz Nowak, Jarosław Kostarczyk, Maciej Krzyształowski, Grzegorz Urbański, Patryk Rzepka, Konrad Głuc, Arkadiusz Pietrzkiewicz.

Skład Old Boys Skoki: Marcin Reszelski, Bartosz Rosin, Grzegorz Meller, Hubert Student, Łukasz Berlik, Łukasz Jurga, Maciej Kaminik, Maciej Pikulik, Marcin Kądzioła, Patryk Szwed, Piotr Borysławski, Przemysław Kwietniewski, Sebastian Słomiński, Przemysław Meller.

Zdjęcia Tomasz Szwajkowski: