W ciepłą i słoneczną sobotę 22 kwietnia na zielonej łące przy szkole podstawowej w Skokach oraz w hali sportowej w Skokach odbyła się sportowo – rekreacyjna impreza pod hasłem Charytatywnie dla Piotrusia Kędziory.

Pierwsza jej część zorganizowana została przez grupę miłośników aktywności sportowej ze Skoków – Sport Team Skoki (STS).

Dla uczestników imprezy na świeżym powietrzu przygotowano m.in. spacer nordic walking, rajd rowerowy oraz biegi dzieci z podziałem na kategorie wiekowe oraz moc atrakcji towarzyszących, które zobaczycie na udostępnionych poniżej zdjęciach.

Druga część przygotowana przez Klub Sportowy 1932 Potrzanowo, która odbyła się w skockiej hali to Rozgrywki Piłki Nożnej Halowej o Puchar Skockiej Ekstraklasy oraz mecz charytatywny pomiędzy drużynami Calcio Wągrowiec Futsal a Gwiazdami Skockiej Ekstraklasy.

Razem udało się zebrać imponującą kwotę 11.317,50 zł na rehabilitację małego Piotrusia Kędziory z Jabłkowa.

Przypomnijmy Piotruś, jest wcześniakiem z 32 tygodnia ciąży. Urodził się z niedotlenieniem okołoporodowym, ze zmianami niedotleniowo – niedokrwiennymi, krwotokiem dokomorowym, retinopatią i ze wzmożonym napięciem mięśniowym. Zmaga się z mózgowym porażeniem dziecięcym – diplegią spastyczną. Podczas porodu doszło do uszkodzenia mięśni i nerwu wzrokowego. Pomimo naszej wspólnej i ciężkiej pracy już w lutym 2022 Piotruś przejdzie operację selektywnej rizotomii grzbietowej by wyeliminować spastyczność. Po tej operacji czeka go długa, pracochłonna i bardzo kosztowna rehabilitacja.

Oto co na swoim profilu społecznościowym na FB napisała mama Piotrusia, Justyna Kędziora:

Cześć Wszystkim
Czas już na krótkie podsumowanie całej akcji Charytatywnie dla Piotrusia Kędziory.
Wiemy, że otaczamy się samymi dobrymi ludźmi, jednak bez kilku ważnych elementów nasza cała akcja, a przede wszystkim część.
Pragnę podziękować wszystkim którzy przyczynili się do pomocy przy Charytatywnie dla Piotrusia Kędziory.
Jestem dumna, że Piotruś ma taką wspaniałą ekipę, która wierzy w Niego najmocniej jak się da.
Dziękujemy za zaufanie, za pomoc, za uśmiech i za czas który poświęciliście żeby tam być razem z nami.
Dziękujemy za obiekt, na którym mogła odbyć się całą akcja.
Dziękujemy za zorganizowanie biegów dla dzieci, biegów dla dorosłych, za Nordic Walking, za MTB.
Dziękuję Każdej osobie, która wzięła udział w biegach, w Nordic Walking, w MTB i tym samym dorzuciła „cegiełkę” do puszki.
Dziękujemy za organizacje całej papierologi związanej z zawodami sportowymi.
Dziękujemy Pani Dietetyk.
Dziękujemy za oprawę muzyczną.
Dziękujemy za upominki dla każdego.
Dziękujemy wszystkim, którzy pomogli w rozładowaniu i ułożeniu całego sprzętu.
Dziękujemy za każde ciasto, beziki, rogaliki, muffinki, torta, babeczki, drożdżówki, pączki, soki, wodę, batoniki, cukierki, soczki w puszkach, soczki w kartonikach, owoce, popcorn, watę cukrową, za Ogórki do skibki ze smalcem, dziękujemy za chleb i bułki.
Dziękujemy za pyszną zupę tajska, kiełbasę z grila, spaghetti.
Było jak zawsze pysznie!
Dziękujemy za Animacje dla Dzieci, bańki, Warkoczyki, za dmuchańce, za przejażdżki quadem, za przejażdżki terenówką, dziękujemy grupą tanecznym.
Dziękujemy osobom, które spędziły z nami ten czas na stoiskach.
Dziękuję WSZYSTKIM za okazaną pomoc, za wpłaty do puszek.
Dziękujemy Wszystkim sponsorom.
Wszyscy jesteście wyjątkowi i macie ogromne serducha.
Dziękujemy wszystkim darczyńcom Tym dużym i Tym małym.
Dziękujemy za turniej Piłkarski i mecz charytatywny.
Chcemy szczerze i od serca podziękować każdemu Kto nam pomógł i z nami był i jest.
Jesteśmy wdzięczni za każdy gest.
Jako rodzice Piotrusia nie będziemy wymieniać wszystkich z imion i nazwisk. Nie będziemy podawać firm. Nie chcielibyśmy Kogoś pominąć. Wiem, że rozumiecie. Kto z nami tam był wie jak było super. Wspaniale! Dziękujemy Wam, że Jesteście z nami.

Oczywiście zebrana kwota przeszła nasze oczekiwania. Chciałabym również dodać, że Piotruś To Ogromny wojownik, który od pierwszych chwil życia już dzielnie walczył i robi to do dziś. Dzięki Wam, Waszemu wsparciu możemy opłacić drogą rehabilitację, terapie, specjalistów. Kupić sprzęt do ćwiczeń. To dzięki Wam Piotruś jest tutaj, w tym miejscu, gdzie jest. To dzięki Waszej pomocy finansowej możemy Mu opłacić wszystko czego potrzebuje. To dzięki Wam!

My jako rodzice robimy wszystko by Piotruś był sprawny w przyszłości, by był samodzielny. Walczymy o Niego każdego dnia. I walczyć nie przestaniemy. Kochamy Was. Cały Dochód z akcji zostanie przekazany na subkonto Piotrusia.

Piotruś należy do Fundacji Dzieciom „Zdążyć z Pomocą” a tutaj jest Jego profil:

Galeria zdjęć autorstwa Ani Pałczyńskiej i Martyny Tyl: