Już po raz dziesiąty 7 Skocka Drużyna Harcerska „HYCE” była organizatorem harcerskiej imprezy Market Garden. W założeniach nawiązuje ona do wydarzeń z września 1944 roku i największej operacji powietrzno – desantowej II wojny światowej, właśnie pod kryptonimem „Market Garden”. Znaczący udział w działaniach wojennych w Holandii miała 1 Samodzielna Brygada Spadochronowa dowodzona przez gen. Stanisława Sosabowskiego, który jest patronem skockich harcerzy.

W tegorocznej imprezie rywalizowały ze sobą drużyny w trzech pionach. Harcerze, Harcerze Starsi, Wędrownicy, z Wągrowca, Ostródy i Skoków. Łącznie 90 osób w szarych i zielonych mundurach. Gościliśmy też dopiero, co raczkującą gromadkę zuchów, czyli uczniów z klas I – III szkoły podstawowej.

Tegoroczną rywalizację rozpoczął tradycyjnie nocny bieg na orientację, który odbył się w lesie przy gimnazjum. Nocne zmagania nie wyczerpały harcerzy, jeszcze długo w nocy było słychać dźwięki gitar i rozmowy w podgrupach.

Sobota to główna część rywalizacji – bieg patrolowy. Tym razem organizatorzy wyznaczyli trasę przez Potrzanowo, Sławę Wlkp, Szczodrochowo, Karolewo do Skoków. Po drodze na uczestników czekały różnego rodzaju zadania sprawdzające wiedzę i umiejętności harcerskie. Po obiedzie i zasłużonym odpoczynku część udała się do hali, gdzie odbył się koncert orkiestry dętej. Natomiast później uczestniczyliśmy w spotkaniu z panem Janem Maćkowiakiem, prezesem wągrowieckiego PCK, który przybliżył nam ideę krwiodawstwa, zachęcając do oddawania tego najcenniejszego leku.

Było już po 22:00, gdy oboźny zarządził apel podsumowujący podczas którego ogłoszono wyniki i wręczono nagrody. W poszczególnych kategoriach zwycięzcami zostali Wędrownicy: Patrol „Pomarańczarnia” ze 102 WDW z Wągrowca.

Harcerze Starsi patrol „Rozpędzony Tapczan w kolorze Indygo” z 14 WDHS z Wągrowca

Harcerze młodsi patrol „Stokrotki” z 7 SDH „HYCE” ze Skoków

Dziękuję wszystkim za pomoc w organizacji imprezy. Do zobaczenia za rok.

Andrzej Surdyk HR

[Not a valid template]