20 trzyosobowych drużyn reprezentujących Koła Polskiego Związku Wędkarskiego oraz skupiających pasjonatów wędkarstwa w zakładach pracy 4 lipca o godzinie 7:00 spotkało się nad jeziorem Rościńskim by współzawodniczyć w tradycyjnych Zawodach Wędkarskich o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Skoki.

Zawody odbywały się w układzie sektorowym, co oznacza że o zwycięstwie drużyny decydowała suma punktów zdobytych przez zawodników łowiących w 3 sektorach: A, B i C, które to miejsca zostały wylosowane przed rozpoczęciem zawodów.

Dlatego po powitaniu przez Prezesa Koła PZW nr 120 w Skokach Alojzego Pacholskiego uczestników oraz ich opiekunów i gości omówiono Regulamin Zawodów i dokonano wspomnianego losowania, a po zajęciu miejsc przez zawodników, na oddany przez Burmistrza Tadeusza Kłosa honorowy strzał z pistoletu wędkarze rozpoczęli rywalizację. Wędkowano od godz. 9:30 do 12:30, a nad przebiegiem zawodów, czuwała Komisja Sędziowska, która też po ich zakończeniu, o którym poinformował ponowny wystrzał z pistoletu, dokonała ważenia złowionych ryb – ryby te zgodnie z Regulaminem ponownie wróciły do wód jeziora.

Zakończenie Zawodów, dla zawodników oznaczało wytchnienie i możliwość skorzystania z cienia i pysznej grochówki z wkładką przygotowanej na tę okoliczność przez kolegów ze skockiego Koła: Karola Neumanna i Mirosława Kamińskiego. Oznaczało też ono wytężoną pracę Komisji Sędziowskiej, która musiała dokonać ustalenia punktacji indywidualnej zawodników oraz punktacji w sektorach i punktacji ogólnej – całkowitej wywalczonej przez poszczególne drużyny.

Po zakończeniu prac Komisji przystąpiono do ogłoszenia wyników oraz wręczania nagród i upominków.

Nagrody indywidualne i upominki wszystkim zawodnikom począwszy od pierwszego do ostatniego miejsca wręczyli: Prezes Koła Skoki Alojzy Pacholski i Kapitan Sportowy Andrzej Janiszewski. W punktacji indywidualnej w Sektorze „A” łowiąc 17,895 kg ryb zwyciężył Sławomir Dziunikowski z Koła Rataje. II miejsce z 10,45 kg ryb zajął Marek Kubicki z II drużyny Koła Skoki, a III z 10,031 kg ryb Zbigniew Kaźmierczak z Koła Rokietnica. W Sektorze „B” zwycięstwo należało do Jacka Dudka reprezentującego II drużynę Koła Skoki, który legitymował się 9,410 kg złowionych ryb. Na II miejscu z 7,740 kg uplasował się Grzegorz Majewski reprezentujący „COLMIC”, a na III z 7,490 kg ryb Robert Chelwing z I drużyny Koła Skoki. W Sektorze „C” z 10, 685 kg ryb w siatce tryumfował Michał Nowacki z „Team Kasi”. II miejsce wywalczył Leszek Stoiński z drużyny „Krecika”, szczycący się 10,115 kg ryb, a III z 9,640 kg Romuald Dudek z I drużyny Kola Skoki.

Drużynowym zwycięzcą Zawodów została I drużyna Koła Skoki występująca w składzie: Andrzej Szymkowiak, Robert Chelwing i Romuald Dudek. II miejsce zdobyła II drużyna Koła Skoki, którą tworzyli: Marek Kubicki, Jacek Dudek i Roman Tadeusz, a III miejsce zajęła reprezentacja Koła PZW z Krzyża, w składzie której wystąpili: Mariusz Komór, Tomasz Lawar i Jerzy Kazimierczak. Kolejne miejsca w punktacji drużynowej zajęli: „COLMIC”, Wiórek II, „Krecik”, Rataje, Mieścisko, Rogalik, „TEAM KASI”, Troć, TARPAN, Rokietnica, Lubonianka, Murowana Goślina, Zielone Wzgórza – Murowana Goślina, Wiórek I, Karaś, Wągrowiec i Wojnówko.

Trzy w/w zwycięskie drużyny, tj. I i II reprezentacja Koła Skoki oraz reprezentacja Koła PZW Krzyż zostały nagrodzone Pucharami i Pamiątkowymi Dyplomami, których wręczenia dokonał Burmistrz Tadeusz Kłos. Natomiast wszystkie pozostałe drużyny uczestniczące w Zawodach, opuszczały imprezę z Dyplomami Pamiątkowymi, które przypominać im będą o pobycie w Skokach.

Uczestnicy Zawodów wysoko ocenili przebieg i organizację skockiej imprezy i za naszym pośrednictwem dziękują skockiemu Kołu PZW i wszystkim jego członkom zaangażowanym w jej przygotowanie i przeprowadzenie. My ze swej strony zdradzamy, że oprócz wcześniej wymienionych „kucharzy”:

– stanowiska wędkarskie wraz z pozostałym terenem przygotowali i oznakowali: Jacek Dudek, Karol Neumann, Mariusz Kielma, Alojzy Pacholski i Paweł Dudek

– w Komisji sędziowskiej pracowali: Andrzej Janiszewski, Piotr Babrakowski, Andrzej Szymczak, Wojciech Kłosowski, Jarosław Klewenhagen, Tomasz Makowski, Krystian Czachlewski, Hubert Radziński i Piotr Konrad.

[Not a valid template]