W dniu 16 lipca 2015 roku w restauracji „Dworek pod Złotą Podkową” w Skokach miało miejsce uroczyste podsumowanie kolejnej edycji konkursu „Piękna i Zielona Gmina” na najładniejszy ogród.

Ideą tego konkursu jest zachęcenie mieszkańców o dbanie o otoczenie swoich posesji, poprawa estetyki wokół nas oraz pokazanie efektów pracy pasjonatów – ogrodników z naszej gminy. To również docenienie wysiłków właścicieli ogrodów, którzy często poświęcają pracy w ogrodzie każdą wolną chwilę.

Frekwencja dopisała podobnie jak w ubiegłym roku – do rywalizacji stanęli właściciele 46 ogrodów (26 z terenu miasta i 20 z terenu gminy). Powołana przez Burmistrza komisja, składającą się z pracowników Urzędu Miasta i Gminy w Skokach, oceniała posesje w ciągu aż czterech dni, tj. 15 i 17 oraz 22 i 24 czerwca. Pod uwagę brano m.in.: różnorodność nasadzeń, wkład pracy własnej, funkcjonalność nieruchomości, oryginalność zagospodarowanie posesji oraz ogólne wrażenie estetyczne.

W zgłoszonych do konkursu ogrodach nie brakowało kwitnących kwiatów i bylin, różnorodnych gatunków drzew i krzewów, przystrzyżonych trawników. Znalazły się również kąciki wypoczynkowe czy miejsca na ogniska.

Wybór najładniejszego ogrodu był trudny, bo wszystkie były tworzone z pasją. Dlatego też poza trzema pierwszymi miejscami przyznano aż pięć wyróżnień, a wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali nagrody rzeczowe.

Lista zwycięzców przedstawia się następująco:
I miejsce – Marzanna Bachorska (Skoki)
II miejsce – Teresa Majntas (Rościnno)
III miejsce – Aneta Oksza – Skibińska (Skoki)

Wyróżnienia:
Agnieszka Drewicz – Podraza (Lechlin),
Małgorzata Napierała (Jabłkowo),
Halina i Henryk Sękowscy (Skoki),
Iwona i Paweł Tyll (Skoki),
Agnieszka i Tomasz Herkt (Skoki).

Właścicielom wszystkich ogrodów należy się uznanie za wkład pracy i podziw za piękno tworzonych aranżacji.

Aleksandra Frankowska

[Not a valid template]