Posłuchaj audycji radiowych >>>
Zobacz galerię zdjęć >>>

SŁONECZNY debiut „LATA Z RADIEM” W SKOKACH

Miniona niedziela 5 lipca 2015 była bardzo gorąca nie tylko ze względu na prawdziwie tropikalną pogodę, ale również emocjonujące koncerty „Lata z Radiem”. Letnia impreza Radiowej Jedynki zgromadziła na skockim stadionie w sumie 18 tysięcy osób! Publiczność rozgrzewały występy znanych i lubianych artystów.

Od wczesnego przedpołudnia z wozu transmisyjnego Programu Pierwszego Polskiego Radia na skockim rynku nadawane były „na żywo” audycje. Wzięli w nich udział przedstawiciele skockiego magistratu z Burmistrzem Tadeuszem Kłosem na czele: Katarzyna Przybysz, Karolina Stefaniak, Łukasz Ogórkiewicz i Zbigniew Kujawa. Mobilizacja sił rowerowych nie zawiodła. Na rynek przyjechali cykliści ze Skoków i okolic. O muzyce łączącej skockie pokolenia śpiewająco opowiedzieli Antoni Wiśniewski z Emeryckim Zespołem Śpiewaczym HARFA i Małgorzata Wiśniewska z Grupą Artystyczną SKOCZKI. W kolejnych wejściach antenowych słuchacze mogli dowiedzieć się o działalności sportowej ORLIKÓW i ŻAKÓW KS WEŁNA SKOKI od pań kierujących grupami: Magdaleny Bartkowiak i Katarzyny Trąbki. O osiągnięciach Olimpijczyka Łukasza Nowaka oraz sukcesach sportowych jego brata Mateusza opowiedział Wiesław Nowak. Nie zabrakło wzmianki na temat historii Skoków. Tutaj przed mikrofonem zasiedli: Iwona Migasiewicz i Andrzej Surdyk. Młodych zdolnych reprezentowali na antenie Radiowej Jedynki: Maciej Kujawa i Side Effect.

W zabawie z Papa D uczestnikom nie przeszkodził nawet największy upał. Zespół Afromental porwał wszystkich do tańca słowami: Jesteśmy tutaj dzięki Wam! Jesteście wspaniali! Pamiętajcie, że możecie osiągnąć wszystko, co sobie wymarzycie. Późnym wieczorem dla znajomych Małgośka, a dla wszystkich Maryla Rodowicz nie musiała nikogo namawiać do wspólnego śpiewania niezapomnianych przebojów. Ogromny entuzjazm wzbudziło również imponujące widowisko iluzjonisty Macieja Pola, a specjalny program dla najmłodszych przygotowało Centrum Uśmiechu. Pokaz sztucznych ogni zapierał dech w piersiach, a stoiska patronackie karmiły pysznym jedzeniem i nagrodami. W rolę Żółwika na scenie wcielił się z wielkim powodzeniem Szymon Serafiński. Strażacy OSP w Skokach chłodzili publiczność wodą, Policja i Ochrona dbała o bezpieczeństwo uczestników imprezy, a tym, którym upał nadmiernie dokuczył pomagali ratownicy medyczni. Niezastąpiony pan Jacek, dwie Anie, Zuzia i Karol byli jak zawsze „ na posterunku”. Teren imprezy błyszczał, bo sprzątała go na bieżąco niezawodna skocka Firma. Pan Paweł bezawaryjnie czuwał nad stałą dostawą prądu. Przedstawiciele lokalnej prasy byli również w pełnej gotowości. Teren stadionu wraz z zapleczem klubu KS WEŁNA SKOKI udostępnili przedstawiciele Zarządu Klubu. Wszystkim zebranym na stadionie bardzo serdecznie podziękował Burmistrz Miasta i Gminy Skoki Tadeusz Kłos.

Podobnie jak w ubiegłym roku, obok przedpołudniowej audycji „Lato z Radiem” nadawanej od poniedziałku do soboty w godz. 9.00-12.00 i w niedziele w godz. 10.00-12.00, Radiowa Jedynka proponuje także dwa dodatkowe pasma – „Lato z Radiem Extra” i „Lato z Radiem Pod Gwiazdami”. Pierwsze z nich to interaktywny program z dużą dawką muzyki, nadawany w godz. 16.00-23.00 w soboty i niedziele, prowadzony przez Marię Szabłowską, Zbigniewa Krajewskiego, Małgorzatę Kościelniak i Marcina Kusego. Natomiast „Lato z Radiem Pod Gwiazdami” pojawia się na antenie w nocy z soboty na niedzielę, w godz. 23.00-3.00. W audycji Marcin Kusy opowiada o zbliżających się występach gwiazd na trasie „Lata z Radiem” oraz podsumowuje koncerty dnia. Nocna audycja jest także okazją do ponownego wysłuchania wszystkich „Piosenek Dnia Jedynki” z mijającego tygodnia.

Radiowa Jedynka zaprasza również na specjalną stronę internetową latozradiem.pl, poświęconą tegorocznej audycji i trasie koncertowej. Multimedialny serwis umożliwia zapoznanie się z „Latem z Radiem” 2015 od A do Z – internauci znajdą w nim m.in. wszystkie szczegóły dotyczące koncertów, artystów, audycji, zespołu redakcyjnego „Lata z Radiem”, konkursów i wiele innych ciekawostek. W wakacyjne soboty i niedziele, dzięki transmisji wideo na stronie, każdy będzie mógł zobaczyć występy gwiazd „Lata z Radiem”.

Obszerne relacje z tych wydarzeń – w postaci galerii zdjęć i filmów – również zostaną zamieszczone w serwisie, także na FB Miasta i Gminy Skoki, Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy w Skokach oraz w serwisie www.gmina-skoki.pl

Raz jeszcze kłaniamy się w podzięce wszystkim, którzy pomogli przy organizacji imprezy i w szczególny sposób Mieszkańcom za wspaniałą zabawę. W imieniu współorganizatora: Elżbieta Skrzypczak

W artykule wykorzystano fragmenty informacji prasowej przygotowanej przez Agencję Promocji Polskiego Radia S.A.