II Rajd rowerowy „WĄGROWIECKA 100”

Po raz II PTTK Wągrowiec zorganizował rajd na dystansie powyżej 100 km. W tym roku do organizacji II 100 dołączyła Gmina Skoki, która gościła uczestników rajdu na mecie w Potrzanowie.
Gminne inwestycje – podsumowanie roku 2016

Byli piękni, młodzi i zakochani, gdy w pierwszym półroczu 1958r. mówiąc sakramentalne „tak" i ślubując sobie wierność, miłość i uczciwość małżeńską wstąpili w związki małżeńskie i założyli własne rodziny. I chociaż dopełnili tego w różnych Urzędach Stanu Cywilnego i w różnych parafiach, dzisiaj łączy ich to że wszyscy są mieszkańcami Miasta i Gminy Skoki. Wszyscy też obchodzili Złote Jubileusze Małżeństwa w gronie swych najbliższych i przyjaciół i wszystkich ich Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej wyróżnił Medalem „ Za Długoletnie Pożycie Małżeńskie".
Drugie miejsce Szlaku Kościołów Drewnianych w konkursie Polskiej Zielonej Sieci

12 stycznia br. zostały ogłoszone wyniki w ogólnopolskim konkursie „Najlepsze Projekty" organizowanym przez Związek Stowarzyszeń Polska Zielona Sieć w ramach projektu „Fundusze Europejskie dla NGO w praktyce". Celem konkursu jest promocja projektów wykorzystujących Fundusze Europejskie, które w sposób modelowy i efektywny przyczyniły się do zrównoważonego rozwoju kraju na poziomie regionalnym i lokalnym. Konkurs skierowany był do beneficjentów Funduszy Europejskich, głównie organizacji pozarządowych oraz samorządów lokalnych i biznesu.
Lokalny Plan Deinstytucjonalizacji Usług Społecznych
Szczęśliwy finał czyli końcówka projektu „Aktywni Seniorzy w Gminie Skoki” – cz. 4

Skockich Seniorów nie opuszczała ani na chwilę energia i zapał, stąd oczywistym wydaje się fakt, że licznie uczestniczyli we wszystkich zajęciach projektowych, przewidzianych w terminarzu.
Od ukazania się ostatniej informacji dotyczącej projektu odbyły się 4 wykłady i 6 zajęć warsztatowych. W trosce o zdrowie i dobrą kondycję uczestnicy projektu trzykrotnie spotykali się na wycieczkach z kijkami oraz tłumnie skorzystali z zabaw w basenie wągrowieckiego Aquaparku.
Na tropach skockiego kościoła braci czeskich
X Obóz Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych w Rościnnie

Po raz dziesiąty w Rościnnie pod komendanturą druha Mariana Bodusa odbył się szkoleniowo – wypoczynkowy obóz dla członków Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych, w którym uczestniczyło pięćdziesięciu młodych druhów.
Podziękowania za lata wspólnego trudu








Unia Europejska



















