29 czerwca z Potrzanowa do Wisły (woj. Śląskie) wyruszył autobus pełen miłośników aktywnego wypoczynku.

Ilość atrakcji w napiętym programie nie zdziwiła stałych uczestników wyjazdu, a nowych zachęciła do planowania urlopu wraz z KGW.

Oprócz zwiedzania okolic i poznawania perełek Śląska, czekała nas wizyta u miejscowego Koła Gospodyń Wiejskich. Od 5 lat takie spotkanie jest nieodłącznym elementem planu wycieczki i poniekąd stało się już tradycją. Tradycją niezwykle cenną i pouczającą. Spotkania te dają możliwość prezentowania naszej gminy w województwach oddalonych od Wielkopolski o setki kilometrów, a także poznania miejscowych tradycji i dziedzictwa kulturowego nie tylko z opowiadań przewodników, ale także „od kuchni”. Impreza rozpoczęła się godzinnym „kuligiem” wozami konnymi wzdłuż Małej Wisły, po którym Panie z lokalnego KGW zaprosiły nas na degustację dań kuchni wiślańskiej, m.in. żebroczki, kołaczy i herbaty z niezwykle aromatycznych ziół. Wieczór uatrakcyjnił występ kapeli góralskiej „Gronie”, która śpiewem przybliżyła nam codzienne życie mieszkańców Wisły.

My także staraliśmy się pozostawić po sobie dobre wrażenie. Zaprezentowaliśmy się w pałuckich strojach, zaśpiewaliśmy hymn Koła Gospodyń, a także piosenkę ułożoną specjalnie na tę okazję, której tekst rozbawił wszystkich do łez. Na koniec wymieniliśmy się upominkami promującymi nasze gminy.

Wyjazdy z KGW w Potrzanowie umożliwiają nie tylko poznanie zakątków Polski, ale także niezwykłych ludzi i ich zwyczajów, o których nie możemy przeczytać nawet w najdokładniejszym przewodniku turystycznym.

DSC_0209 DSC_0215 DSC_0263

DSC_0274 SAM_1284 SAM_1253