W dniach 28 i 30 czerwca zaobrączkowaliśmy 12 młodych bocianów białych. W gniazdach w Sławicy i Potrzanowie po dwa ptaki, oraz w Lechlinie i Łosińcu po cztery ptaki.  Do gniazd wjechaliśmy w koszu dzięki uprzejmości firmy energetycznej, która w tych miejscach wykonywała drobne prace naprawcze.

Na terenie naszej gminy znajduje się jeszcze kilkanaście gniazd tych uroczych ptaków, dlatego chcielibyśmy zachęcić Państwa do wzięcia udziału w konkursie „Policz nasze Boćki”. Tym samym pomogą nam Państwo poznać rzeczywistą ilości gniazd i liczebności tych ptaków na terenie naszej gminy. Aby wziąć udział w konkursie wystarczy wypełnić kartę obserwacji i odesłać e-mailem k.stefaniak@skoki.nowoczesnagmina.pl lub pocztą zwykłą na adres Gminy Skoki: Karolina Stefaniak, Urząd Miasta i Gminy, ul. Ciastowicza 11, 62-085 Skoki do końca lipca.

W odniesieniu do każdego gniazda będą zbierane takie informacje, jak: umiejscowienie gniazda, ilość młodych (liczenie odbywa się wtedy kiedy widać już wyraźnie młode w gnieździe), adres najbliższej posesji, miejscowość oraz nazwisko kontrolującego.

Wśród uczestników zostaną rozlosowane nagrody książkowe.

Pobierz Karta obserwacji gniazd bociana białego na terenie gminy Skoki.

Bociany_1

Bociany

Bociany_2

Bociany_3

Bociany_4

Bociany_5

Bociany_6

Bociany_7

Bociany_8

Bociany_9

Bociany_10

Bociany_12

Bociany_13

Bociany_14

Bociany_15

Bociany_16