Z okazji 10-lecia Powiatu Wągrowieckiego Starostwo w Wągrowcu wydało pamiątkowy album o powiecie przy współpracy gmin.
Album tworzą głownie fotografie współczesne i archiwalne ze zbiorów urzędów i Muzeum Regionalnego, prezentujące najpiękniejsze i najcenniejsze zabytki historyczne, architektoniczne i przyrodnicze naszego regionu. Autorem fotografii współczesnych jest Marek Chełminiak, ale swych zdjęć do albumu użyczyli także m.in. mieszkańcy powiatu: Paweł Dykban, Arkadiusz Dembiński, Zbigniew Paulus, Jacek Głów, Tomasz Cyranek., Bolesław Szmania, Karolina Stefaniak.

W rozdziale „powiat wągrowiecki oczami mieszkańców” w publikacji przedstawiono fotogramy laureatów konkursów fotograficznych, organizowanych przy współudziale Starostwa Powiatowego.

Album liczy ponad 150 stron w twardej oprawie. Ukazał się w trzech językach: polskim, niemieckim i angielskim. Można go nabyć w wągrowieckich księgarniach za cenę 50 zł.

Zachęcamy także do zapoznania się z jego elektroniczną wersją POBIERZ PLIK 29 MB