Od pewnego czasy w wiacie przystankowej nowopowstałego dworca PKS przy ul. Dworcowej działa Letnia Samoobsługowa Wypożyczalnia Książek.

Pomysł powstał na kanwie Bookcrossingu (po polsku wymiana książek, książko-krążenie, książka w podróży) – idei nieodpłatnego przekazywania książek poprzez pozostawianie ich w miejscach publicznych, jak również w miejscach celowo utworzonych tzw. półkach bookcrossingowych (stoliki, regały, gabloty), po to, by znalazca mógł je przeczytać i przekazać dalej.

Na naszej dworcowej półce z książkami nie ma jeszcze zbyt wielu pozycji, ale mamy nadzieję, że pomysł się przyjmie i nie tylko podróżujący zaczną wypożyczać książki, ale znajdą się tacy którzy przyniosą coś ze swojej prywatnej biblioteki. Bo książka żyje kiedy ktoś ją czyta. Może warto ożywić trochę zakurzonych woluminów z naszych domowych bibliotek? Serdecznie do tego zachęcamy.