Na terenie naszej gminy znajduje się kilkanaście gniazd tych uroczych ptaków, dlatego chcielibyśmy zachęcić Państwa do wzięcia udziału w konkursie „Policz nasze Boćki”. Tym samym pomogą nam Państwo poznać rzeczywistą ilości gniazd i liczebności tych ptaków na terenie naszej gminy.

Aby wziąć udział w konkursie wystarczy wypełnić kartę obserwacji i odesłać e-mailem k.stefaniak@skoki.nowoczesnagmina.pl lub pocztą zwykłą na adres Gminy Skoki: Karolina Stefaniak, Urząd Miasta i Gminy, ul. Ciastowicza 11, 62-085 Skoki do końca lipca.

Karta dostępna na stronie www.gmina-skoki.pl

W odniesieniu do każdego gniazda będą zbierane takie informacje, jak: umiejscowienie gniazda, ilość młodych (liczenie odbywa się wtedy kiedy widać już wyraźnie młode w gnieździe), adres najbliższej posesji, miejscowość oraz nazwisko kontrolującego.

Wśród uczestników zostaną rozlosowane nagrody książkowe.

Pobierz Karta obserwacji gniazd bociana białego na terenie gminy Skoki.