30 czerwca na początku wakacji odbył się rajd rowerowy „Śladami Bocianich Gniazd”. Liczba uczestników mile zaskoczyła organizatorów. Około 80 rowerzystów tradycyjnie już wyruszyło ze skockiego rynku o godz. 10, by po pokonaniu ok 17 km zajechać na metę rajdu w miejscowości Łosiniec w Gminie Skoki.

Rajd był pod hasłem ptaki! Więc nie mogło zabraknąć i tego akcentu. Zainteresowani byli świadkami zaobrączkowania pary młodych bocianów przez uprawnionego obrączkarza Huberta Czarneckiego, ornitologa z zamiłowania, mieszkańca Rościnna. Hubert opowiedział o tym, dlaczego obrączkuje się ptaki i jak jest to ważne w poznaniu ich biologii oraz zapewnieniu im ochrony.

Rowerzyści przejechali także leśną ścieżką edukacyjną między Przysieczynem a Łosińcem.

Na mecie na strudzonych rowerzystów czekał posiłek regeneracyjny oraz kiełbasa z ogniska. Po chwili odpoczynku dla chętnych harcerze ze 7 Skockiej Drużyny Harcerskiej HYCE, pod dowództwem drucha Andrzeja Surdyka przygotowali konkurencje sprawnościowe, z czego główną i punktowaną nagrodami był slalom na rowerze między przeszkodami. Pierwsze 7 miejsc zajęli: Paweł Sommerfeld, Jakub Rejtan, Piotr Pawlicki, Roman Kerger, Piotr Mielcarek, Maciej Tadeusz oraz Arkadiusz Zrobczyński. Wszyscy uczestnicy zostali nagrodzeni gadżetami promocyjnymi Gminy Skoki oraz mapami i przewodnikami po Puszczy Zielonka.

Organizatorzy składają podziękowania Radzie Sołeckiej Sołectwa Łosiniec, na czele z panią sołtys Danutą Berent i panem Tomaszem Pauszkiem. Podziękowania należą się też panu Piotrowi Wiśniewskiemu. Dziękujemy także harcerzom z 7 SDH HYCE i druchowi Andrzejowi Surdykowi oraz panu Hubertowi Czarneckiemu.

Do zobaczenia na szlaku 😉