Skocka strefa kibica spisała się na medal. W niedzielne popołudnie, 16 czerwca było głośno i kolorowo. Kibice zadbali o narodowe barwy, a pracownicy biblioteki publicznej zapewnili moc atrakcji towarzyszących.

Chociaż polska reprezentacja uległa Holandii 1-2, to gra Polaków podczas pierwszego meczu na Euro 2024 mogła się podobać, mówili niektórzy kibice opuszczający halę sportowo-widowiskową w Skokach po ostatnim gwizdu arbitra.

W Niemczech trwają Mistrzostwa Europy w piłce nożnej. Wśród rywalizujących drużyn o najwyższe miejsca jest nasza reprezentacja pod wodzą trenera Michała Probierze. Burmistrz Miasta i Gminy Skoki Wojciech Cibail zachęcał mieszkańców do wspólnego kibicowania podczas meczu z Holandią. Spora grupa sympatyków piłki nożnej z rodzinami pozytywnie odpowiedziała na zaproszenie i pojawiła się w skockiej strefie kibica, w której mecz oglądaliśmy na „dużym ekranie”.

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy im. Eugeniusza Paukszty w Skokach przygotowała różne atrakcje. Dzieci i dorośli mogli pomalować w brawach narodowych swoje twarze, każdy kibic mógł wytypować prawidłowy wynik meczu i wygrać nagrodę. W hali można było także zobaczyć wystawę pamiątek sportowych Michała Wołkowa czy karty brydżowe Grzegorza Samola. Ponadto na pamiątkowej fladze mogliśmy złożyć swój podpis.