Członkinie i członkowie Koła Wędkarskiego PZW Nr 120 w Skokach spotkali się w siedzibie na wigilijnej kolacji.

Tradycją koła jest uroczyste zebranie przedświąteczne. To doskonała okazja nie tylko do złożenia sobie życzeń, ale wspólne ucztowanie i rozmowy o tym, co przed nami. Tradycyjnie już gościem wędkarskiej braci był burmistrz Tadeusz Kłos oraz Zbigniew Kujawa, przewodniczący rady miejskiej, który jednocześnie jest członkiem zarządu – skarbnikiem koła PZW. Gospodarzem spotkania byli: Jacek Dudek – prezes zarządu oraz Alojzy Pacholski – honorowy prezes koła. Małżonki wędkarzy zadbały o smakowite dania i wypieki, pomagał im dzielnie w tym Karol Neummann – gospodarz koła. Była okazja do rozmowy o sukcesach w zawodach, jakości łowisk, a jak wiadomo – ryby rosną po złowieniu, więc o drobnicy nikt nie rozmawiał.

Trzeba przyznać, że wędkowanie w skockim wydaniu, to nie wyłącznie męskie zajęcie. Łowią panie i dziewczyny, które niejednokrotnie pozostawiły w pokonanym polu wytrawnych panów – wędkarzy. Przy okazji spotkania wręczono statuetki zwycięzcom poszczególnych kategorii sportowych: Julii Dziabas i Henrykowi Elińskiemu.

Skockie koło PZW ma pod opieką dwa jeziora i systematycznie prowadzi porządkowanie terenów wokół nich, remontuje pomosty, dba również o Jezioro Budziszewskie, na wodach którego rozgrywana jest przeważająca liczba zawodów. Koło nr 120 jest jedynym kołem z powiatu wągrowieckiego przypisanym do Okręgu PZW w Poznaniu.

Życzyć należy członkom koła medalowych okazów i dalszej aktywności na rzecz lokalnej społeczności, a ta – co podkreśla zawsze burmistrz Kłos – jest nie do przecenienia.

Zdjęcia z wędkarskiej wigilii Franciszek Szklennik: