Podobnie jak w latach ubiegłych, również w obecnym 2021 roku, skockie Bractwo Kurkowe uczciło Dzień Niepodległości.

Uroczystości 11 listopada rozpoczęły się spotkaniem Braci i ich gości przed siedzibą Bractwa przy ulicy Wągrowieckiej. Tutaj po powitaniu uczestników – sióstr i braci oraz gości, w tym Burmistrza Tadeusza Kłosa i Przewodniczącego Rady Miejskiej Zbigniewa Kujawy, przez Prezesa Bractwa Krzysztofa Jachnę, odśpiewano Hymn Państwowy i Hymn Bracki. Z kolei uczestnicy wysłuchali okolicznościowego wystąpienia Burmistrza, po którym wykonano zdjęcie pamiątkowe, a następnie udano się na Strzelecki Turniej Powstańczo Niepodległościowy w różnych kategoriach.

Bracia Kurkowi i zaproszeni goście pozują do wspólnego zdjęcia przed siedzibą bractwa

Przed przystąpieniem do zawodów honorowe strzały oddali Burmistrz Tadeusz Kłos oraz Przewodniczący Rady Miejskiej Zbigniew Kujawa.

Turniej Strzelecki obejmował zawody strzeleckie w różnych kategoriach, których wyniki są następujące:

• Turniej Bracki (ograniczony do udziału członków Bractwa): wygrał Krzysztof Przykucki, II miejsce zdobył Grzegorz Misiak, a III Krzysztof Jachna.
  • Turniej Darczyńców w Kategorii Brackiej: wygrał Krzysztof Migasiewicz, II miejsce wywalczył Mikołaj Koteras, a III Janusz Król.
  • Turniej Darczyńców w Kategorii Otwartej: zwyciężył Łukasz Idziaszek, II miejsce zajął Krzysztof Migasiewicz, a III Mikołaj Koteras.
  • Turniej Punktowy Panów:  I miejsce wywalczył Krzysztof Migasiewicz, II miejsce zdobył Jan Dziurka, a III Andrzej Tatara.
  • Turniej Punktowy Pań:  wygrała Małgorzata Florysiak, na II miejscu uplasowała się Halina Wojciechowska, a na III Bożena Kołopowska.
  • Turniej Punktowy Młodych Strzelców: wygrał Szymon Cibail, a II miejsce zajął  Artur Cibail.
  • Puchar Tradycji Niepodległościowej w Skokach: zdobył Krzysztof Migasiewicz, II miejsca egzekwo zajęli Adam Mroziński i Krzysztof Przykucki.
  • Turniej Świętego Mikołaja w Kategorii Brackiej: wygrał Krzysztof Jachna, II miejsce zdobył Krzysztof Migasiewicz, a III Przemysław Bagrowski.
  • Turniej Świętego Mikołaja w Kategorii Otwartej:  zwyciężył Krzysztof Jachna, II miejsce  zajął Krzysztof Migasiewicz, a III Ryszard Cibail.

Wielobój Strzelecki Roku 2021: z 54 punktami wygrał Mikołaj Koteras, II miejsce z 51 punktami zajął Krzysztof Jachna, a III z 47 punktami Krzysztof Migasiewicz.

Wszyscy uczestnicy uroczystości mogli skorzystać z posiłku w postaci grzanej kiełbaski i rogali Świętomarcińskich oraz kawy i herbaty.

Na podstawie relacji strzelmistrza Bractwa Stanisława Grzegorzewskiego
Edmund Lubawy

Poniżej zdjęcia wykonane przez Adama Mrozińskiego, przedstawiają podsumowanie zawodów i wręczenie nagród: