W niedziele 16 maja, na boisku Klubu Sportowego WEŁNA z udziałem 11 drużyn odbył się Turniej Piłkarski Drużyn „Żaków”. Organizatorem Turnieju był Klub Sportowy „Wełna”, w imieniu którego działał trener skockiej drużyny „Żaków” Andrzej Szczepaniak.

Turniej rozgrywany był na 3 boiskach, a grano w 2 grupach – grupie B – „Lidze Europy”, w której czas każdego spotkania wynosił 12 minut, a udział w niej wzięło 6 drużyn, tj. „Calcio II” Wągrowiec, „Sokół II” Mieścisko, „Liga Piłkarska Akademii Lecha” Kcynia, „Goool II” Wągrowiec, „Nielba II” Wągrowiec i drużyna gospodarzy- „Wełna” Skoki. W grupie A – „Lidze Mistrzów”, w której mecz trwał 15 minut, uczestniczyły  drużyny reprezentujące: „Calcio I” Wągrowiec, „Sokół I” Mieścisko, „Ligę Piłkarską Akademia Lecha” Rogoźno, „Nielbę I” Wągrowiec i „Goool I” Wągrowiec.

W trakcie Turniej nie prowadzono punktacji, bo zgodnie z założeniem kierownictwa wszystkich zespołów  celem Turniejów, które kolejno są organizowane przez poszczególne Kluby, jest integracja młodych sportowców oraz nauka gry i sportowego zachowania przy równoczesnym miłym i kulturalnym, wspólnym przeżywaniu wolnego czasu.  

Skoccy „Żacy” są zespołem koedukacyjnym, a z foto zespołu „patrzą na czytelnika”: Mikołaj Szymaś, Maks Modlibowski, Gabryś Kłosowski, Stasiu Mycka, Kamil Janowski, Antoś Kawczyński, Gracjan Rakocy, Maria Szczepaniak, Bartosz Anders i Maja Modlibowska.

Zdjęcia Edmund Lubawy