W sobotę, 20 listopada dwie zaprzyjaźnione ze sobą gminy, Skoki i Czerwonak zorganizowały wspólne wydarzenie rekreacyjno – sportowe  pod nazwą 1 Czerwonacko – Skocki Nocny Rajd Rowerowy.

Matą wydarzenia były Owińska w gminie Czerwonak, a konkretnie Kąpielisko AKWEN Tropicana. Na metę zjechało się ponad 100 rowerzystów, którzy mieli do wyboru 3 opcje. Trasę wiodącą z Czerwonaka, Skoków lub tzw. trasę tajemniczą tj. sami dojechali na metę.

Rowerzyści w Skokach zebrali się o godzinie 17 na targowisku, wspólnie pokonując dystans 25 km przez całą Puszczę Zielonkę.

Na mecie tradycyjnie rozlosowaliśmy upominki rekreacyjno – sportowe wśród zgłoszonych uczestników. Przy ognisku można było upiec sobie kiełbasę, a że pogoda w tym dniu dopisała na całej linie, ognisko paliło się do późnych godzin nocnych.

Poniżej galeria zdjęć z rajdu przedstawia rowerzystów na starcie, trasie i mecie rajdu. Zdjęcia autorstwa Karolina Stefaniak i Agnieszki Mańczak:

Z dużą dozą prawdopodobieństwa spotkamy się na 2 rajdzie międzygminnym skocko-czerwonackim 19 listopada 2022. Tym razem gościć będziemy na ziemi Skockiej w Niedźwiedzinach.  

Dziś, 22 listopada ruszyły zapisy na 2 Nocny Rajd Rowerowy do Lechlina.
Szczegóły wydarzenia znajdziesz poniżej:

https://www.gmina-skoki.pl/co-przed-nami/event/2-nocny-rajd-rowerowy-lechlin-10-grudnia/