Z okazji tegorocznego Dnia Dziecka, w przeddzień Święta – 31 maja, uczniowie klasy 8 b Szkoły Podstawowej w Skokach wraz z wychowawczynią Wioletą Grzegorzewską i opiekunem Januszem Bojarskim przybyli na strzelnicą bracką Kurkowego Bractwa Strzeleckiego w Skokach. Tutaj przybyłych w imieniu Króla Zielonoświątkowego AD 2020 Janusza Stoińskiego powitał strzelmistrz Stanisław Grzegorzewski w asyście podchorążego Tadeusza Jerzaka.

Brat Stanisław zapoznał gości z historią Bractwa Kurkowego ze wskazaniem historycznych pamiątek dokumentujących tę historię – min. ufundowanego w okresie międzywojennym przez Starostę Wągrowieckiego łańcuchem królewskim, który od tego czasu jest związany z „panowaniem” każdego Króla Zielonoświątkowego. Młodzież poznała też historię zabytkowego – poświęconego w roku 1901 sztandaru Bractwa.

Następnie zgodnie z obowiązującym regulaminem, strzelmistrz udzielił obecnym instruktarzu odnośnie zasad zachowania się na strzelnicy oraz przestrzegania zasad bezpieczeństwa podczas strzelania. Po tej niezbędnej procedurze nastąpiło oczekiwane strzelanie z wiatrówki na 10 m. Ostatecznie po zaciętej walce pierwsze miejsce wystrzeliła uczennica Wiktoria Łęc. Na drugim miejscu uplasowała się Gabriela Kiszka, a na trzecim Mateusz Kaczmarek.

Uczestnicząca w strzelaniu młodzież została obdarowana dyplomami i pucharami.

tekst: Stanisław Grzegorzewski
zdjęcia: Kasper Grzegorzewski