We wtorek, 1 czerwca odbyło się pierwsze po ośmiomiesięcznej, związanej z zagrożeniem koronawirusem przerwie, zebranie Oddziału Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów.

Z uwagi, nie tylko na obowiązujące jeszcze obostrzenia, ale i w trosce o zdrowie koleżanek i kolegów, zebranie zostało zwołane i miało miejsce na „trybunach” boiska Klubu Sportowego „Wełna.” Mimo zapowiadanego deszczu, który na szczęście w tym czasie nie dotarł nad Skoki, frekwencja dopisała i stała się żywym dowodem na to, że skoccy „emeryci” stęsknili się za sobą i za normalnym życiem. W trakcie zebrania okazało się też, że ponad 90 procent zebranych ma już za sobą dwie dawki szczepień, co pozwala na to, by następne zebranie, tj. już w lipcu br., mogło odbyć się na sali.

Zebranie poprowadziła „szefowa” Związku Małgorzata Florysiak, a w jego trakcie zgromadzeni przyjmując z żalem i smutkiem wiadomość o wynikłych z koronawirusa „odejściach” koleżanek i kolegów – ich pamięci będzie poświęcone zebranie w miesiącu listopadzie zadowoleniem przyjęli nowo wstępujących członków.

Omówiono min. sprawy dot. najbliższej i planowanej działalności turystyczno- wypoczynkowej oraz kulturalnej dla członków, min wyjazdów do Łazów oraz do Ciechocinka – na ten ostatni są jeszcze wolne miejsca i zainteresowani mogą się zgłaszać.  Przeprowadzono też sondaż w sprawie zorganizowania spotkania integracyjnego na terenie „Stawów u Leszka”.  Zachęcano do korzystania z seansów filmowych oferowanych przez działające przy Bibliotece Gminnej Kino „Za rogiem” – chętni mogli się zgłaszać na film polski pt. „Piąta pora roku”.

Tradycyjnie przypomniano też o dyżurach członków Zarządu odbywanych w salce przy Placu Powstańców Wlkp. 18 w Skokach.

Zdjęcia ze spotkania: Stanisław Grzegorzewski