Mieszkanki Skoków, panie: Irena Szafran, Aleksandra Larus, Danuta Smolanowicz, Wiesława Pogodzińska, Zofia Wołkow i Mieczysława Kafke Brajewska (zamieszkała u wnuczki w Luboniu, ale często z przyjemnością odwiedzająca swoje lokum w Skokach) oraz pani Adela Jakubowska z Grzybowic, małżonki zmarłych członków skockiego Koła Związku Kombatantów i Byłych Więźniów Politycznych Rzeczypospolitej Polskiej, to ostatnie już członkinie  podopieczne skockiego Koła. O nich wszystkich – dzisiaj już, z uwagi na wiek i stan zdrowia osobach o ograniczonym stopniu samodzielności – pamięta Zarząd Koła Kombatantów powołany 24 stycznia 2017.  

Wyrażając tę pamięć, członkowie Zarządu: Anna Kruk i Piotr Babrakowski wcielając się w rolę Świętego Mikołaja, przed tegorocznymi Świętami Bożego Narodzenia, odwiedzili wspomniane Panie, gdzie mile i serdecznie witani, wraz z życzeniami Świąteczno – Noworocznymi przekazali Im świąteczne upominki. Wizyty te, chociaż krótkie, z uwagi na ograniczenia w kontaktowaniu się z powodu korona wirusa, stały się miłym akcentem w codziennym życiu Pań.

Tradycyjnie też już „nasi Święci Mikołaje” na zakończenie „kolędowania” zawitali z życzeniami do pani Stanisławy Kowalskiej – ostatniego skockiego Kombatanta -, gdzie też zastali wcześniej nieobecną w czasie wizyty domowej panią Danutę Smolanowicz. Tutaj, też tradycyjnie już nie mogło obyć się bez okolicznościowej rozmowy oraz „kawusi” i „markowych” wypieków pani Stasi. Wszystko naturalnie, w formie skróconej i przy zachowaniu ograniczeń sanitarnych.