I Tura

Z powodu pandemii koronawirusa i wprowadzonych w związku z tym ograniczeniach w poruszaniu się i w zgromadzeniach, późno, bo dopiero w czerwcu, rozpoczęła się tegoroczna rywalizacja wędkarska.

W dość ciepły  niedzielny poranek – 7 czerwca, na wodach jeziora Rogozińskiego, odbyła się I Tura Spławikowych Zawodów Wędkarskich o Tytuł Mistrza Koła nr 120 PZW w   Skokach.

Do rywalizacji przystąpiło 19 wędkarzy, którzy po przeprowadzonym przy zachowaniu wymogów sanitarnych losowaniu stanowisk i krótkiej odprawie rozpoczęli wędkowanie. W tym miejscu wypada zaznaczyć, że dla zachowania bezpieczeństwa zrezygnowano też z tradycyjnego wspólnego wędkarskiego poczęstunku oraz z formy uroczystego ogłaszania wyników i wręczania nagród zwycięzcom.   

Nic natomiast nie przeszkadzało w  wędkowaniu, które zgodnie z harmonogramem i regulaminem w obu sektorach trwały 4 rodziny. Po zakończeniu wędkowania okazało, że ich wyniki były „całkiem przyzwoite”, a dla zwycięzców w pełni zadawalające.

W Sektorze „A” trzy pierwsze miejsca zdobyli: I – z wynikiem 8,40 kg złowionych ryb- Robert Chelwing, II miejsce z 5,888 kg ryb Henryk Eliński, a IIII z 3,58 kg Hubert Radziński.

W Sektorze „B” – na I miejscu z wynikiem 6,68 kg ryb uplasował się Dawid Giziński,

II miejsce z 5,16 kg ryb zajął Alojzy Pacholski, a III z z 3,96 kg Roman Tadeusz.

II Tura

Po tygodniu, czyli 14 czerwca, tym razem na jeziorze Borowym w Sławicy odbyła się II Tura Zawodów o Mistrzostwo Koła. I tym razem ze względu na pandemię, podobnie jak w I Turze losowanie odbyło się jednoosobowo przez sędziego Krystiana Czechlewskiego.

Do zawodów przystąpiło 17 członków, którzy po 4 godzinnej „ wyrównanej walce i zmaganiach” na wodzie poddali się ocenie jury. Teraz też po podsumowaniu 2 Tur okazało się, że Mistrzem Koła został Henryk Eliński, który zdobył 3 punkty sektorowe. II miejsce i Tytuł Wice Mistrza wywalczył Alojzy Pacholski, który również zdobył 3 punkty sektorowe, lecz „legitymował się” mniejszą wagą złowionych ryb. 3 miejsce i Tytuł II Wice Mistrza Koła zajął Robert Chelwing, który po II Turach „uzbierał” 5 punktów.

Najbliższe plany

Najbliższe zawody wędkarskie organizowane przez skockie Koło PZW, to Zawody o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Skoki Tadeusza Kłosa. Odbędą się one w sobotę 4 lipca na jeziorze Budziszewskim.  

Zawody te każdego roku gromadziły reprezentacje kilkunastu Kół PZW oraz stowarzyszeń i organizacji z Miasta i Gminy Skoki., a w roku obecnym, z uwagi na wspomnianą pandemię, ograniczone zostały jedynie do reprezentacji organizacji i stowarzyszeń lokalnych.

Na podstawie relacji Kapitana Sportowego Koła- Mariusza Kielmy

Edmund Lubawy                                                                 
Foto Hubert Radziński i Piotr Babrakowski