Po raz czwarty 25 lutego 2007r odbyła się Zimowa Spartakiada LZS mieszkańców Powiatu Wągrowieckiego na terenie obiektów sportowych zespołu szkół przy ul. Klasztornej 3.
O najwyższe trofea i reprezentowanie powiatu wągrowieckiego w wojewódzkiej spartakiadzie LZS w Nowym Tomyślu walczyli reprezentacje gmin: Wągrowiec, Mieścisko, Damasławek, Wapno, oraz Miasta i Gminy Skoki i Gołańczy.

Prezes Powiatowego Zrzeszenia Ludowe Zespoły Sportowe w Wągrowcu Jerzy Szeszycki powitał uczestników spartakiady LZS w Gołańczy. Do rywalizacji sportowej i wspólnej zabawy zachęcał Burmistrz Miasta i Gminy Gołańcz Mieczysław Durski oraz starosta Powiatu Wągrowieckiego Michał Piechocki, pełniący dodatkowo w tej imprezie funkcję sędziego w rozgrywkach szachowych i warcabowych.

We współzawodnictwie sportowym walczono o cenne punkty, których uzyskana suma decydowała o klasyfikacji w takich konkurencjach jak: tenis stołowy, warcaby, szachy, wielobój rodzinny, wielobój rekreacyjny, piłka nożna, przeciąganie liny, piłka siatkowa kobiet i mężczyzn, rzuty karne na bramkę.

Największą ilość punktów 15 dla Miasta i Gminy Skoki wywalczyły siatkarki z Gimnazjum nr 1 im. Polskich Olimpijczyków w Skokach w zawodach organizowanych tydzień wcześniej 18 lutego.

Nasza reprezentacja bez straty seta zajęła w Gołańczy I miejsce i 25 lutego w Trzciance reprezentowała naszą gminę w rozgrywkach wojewódzkich gdzie wywalczyła szóste miejsce. W skład drużyny weszły: Joanna Błachowiak, Katarzyna Burzyńska, Joanna Dereżyńska, Marta Kaczmarek, Magdalena Nowak, Małgorzata Pietrzak, Ewelina Szymkowiak pod opieką Hanny Węglewskiej i Wiesława Sierzchuły.

12 punktów i drugie miejsce także 18 lutego w Gołańczy zdobyli nasi siatkarze w składzie: kapitan Marcin Wołkow, rozgrywający Igor Futro oraz Marcin Ślósarczyk, Mariusz Sosnowski, Łukasz Mioduszewski, Michał Szczepański.

Reszta konkurencji IV Zimowej Spartakiady LSZ odbywała się w Gołańczy.

Szachiści zdobyli 7 punktów.

 

 

Dobrze wypadli też zawodnicy biorący udział w turnieju rekreacyjnym i przeciąganiu liny – uzyskując 6 punktów.

 

Na najwyższym podium stanęli zawodnicy gospodarza Miasta i Gminy Gołańcz, którzy na swoim koncie zgromadzili łącznie 92 punkty. Tuż za nimi uplasowała się gmina Wągrowiec z 87 punktami. III miejsce przypadło gminie Wapno 65 punkty. Wszyscy finaliści otrzymali puchary, dyplomy oraz piłki nożne i siatkowe.

Ostatecznie Miasto i Gmina Skoki zajęło IV miejsce otrzymując pamiątkowy dyplom i komplet piłek.

Również dla najlepszych zawodników biorących udział w poszczególnych konkurencjach organizatorzy imprezy przydzielili medale:
Złoty medal: piłka siatkowa kobiet Gimnazjum Skoki (podczas zawodów z 18 lutego)
Srebrny medal: piłka siatkowa mężczyzn (18 lutego)
Srebrny medal w szachach wywalczył Mirosław Piechocki

Brązowy medal w warcabach zdobyła – Magdalena Walkowska

Brązowy medal zdobyli także młodzież z Antoniewa Jarosław Mościborski, Robert Piotrowski, Bartosz Knapiński, 

W turniej rekreacyjny brązowy medal zdobyła drużyna w składzie: Karolina Stefania, Maksymilian Smykowski oraz Krzysztof Mańka.

 

Grażyna Lubawa