Nietypowo, bo inscenizacją „Małego Księcia” Antoine a de Saint- Exupery rozpoczęło się styczniowe, pierwsze w 2020 comiesięczne zebranie Oddziału Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Skokach. W rolę postaci pojawiających się w scenach obrazujących spotkanie awaryjnie lądującego na Saharze pilota z Małym Księciem i z wizyt „Księcia” na kolejnych planetach wcielili się uczniowie klasy VIIB Szkoły Podstawowej w Skokach.

Ponad stu „emerytów” z zainteresowaniem, w skupieniu wsłuchiwało się w dialogi i wypowiedzi młodych aktorów, a prawdziwy podziw wzbudzała Aleksandra Markiewicz, która musiała się szczególnie przygotować do roli Małego Księcia. Inscenizację wyreżyserowała i jej podkład muzyczny przygotowała wychowawczyni klasy Wioleta Grzegorzewska a dekoracje Małgorzata Zaganiaczyk.

Gdy młodzi artyści zeszli ze sceny, pojawili się na niej serdecznie witani przez koleżanki i kolegów Złoci Jubilaci – obchodzący w Święta Bożego Narodzenia, 25 grudnia – Jubileusz 50-lecia związku małżeńskiego Wanda i Wojciech Glinkiewiczowie. W imieniu własnym oraz emeryckiej braci życzenia wraz z tradycyjnym koszem prezentów Jubilatom wręczyła przewodnicząca Oddziału Małgorzata Florysiak, a obecne na sali „towarzystwo” ochoczo zaśpiewało tradycyjne „100 lat”. Teraz też zgodnie z już utrwalonym zwyczajem wykonano pamiątkowe fotografie, a Jubilaci obdarowali uczestników słodyczami.

W dalszej kolejności przewodnicząca przedstawiła nowe osoby, które zdecydowały się wstąpić do Związku Emerytów.

Omówiono sprawy bieżące związane z działalnością sportowo – rekreacyjną oraz zdrowotną i kulturalną Oddziału, w tym dotyczące wyjazdu jaki miał się odbyć 21 stycznia na spektakl w Teatrze Muzycznym w Poznaniu pt. „Nie ma jak…….. LATA 20 – te, Lata 30 – te”.  


Tego dnia. 21 styczna grono miłośników stylu retro „stawiło się w autobusie u Franka” i udało się na wspomniany spektakl. Wszyscy zostali powitani przez przewodniczącą Oddziału Małgorzatę Florysiak, która przekazała też życzenia z okazji Dni Babci i Dziadka, a na umilenie czasu podróży przedstawiła napisany przez siebie okolicznościowy wierszyk, o następującej treści:

                                   DZISIEJSZA BABCIA

„Dzisiaj Babcia nie ta sama, nie stateczna wielka dama.
Babcia wchodzi na facebooka i nowinek w kompie szuka.
Jeździ chętnie na wycieczki i wypija łyk wódeczki.
Tańczy, śpiewa  z seniorami, którzy są jej kompanami.
Chodzi, jeździ, biega, pływa, na pendrivie coś nagrywa.
Na spotkania różne biega, rzadko coś jej tam dolega.
Bo kobieta w trzecim wieku jest całkiem, całkiem jest na fleku.
A więc drogie Młode Babcie, fajne życie w locie łapcie.
Przeciwności odrzucajcie w pełnię życia z losem grajcie.
A radości i słodyczy Wam też Babcia Gocha życzy.

W takiej atmosferze szybko mijał czas podróży i Skoczanie sprawnie dotarli do celu, a że jeszcze pozostawał czas wolny do spektaklu, udali się do „Starego Browaru”, gdzie wg własnych upodobań skupili się na zwiedzaniu „galerii” lub na odwiedzinach w  tamtejszych kawiarenkach.

W trakcie spektaklu wraz z innymi widzami wypełniającymi w pełni widownię wszyscy wczuli się w atmosferę lat 20 – tych i lat 30 – tych minionego wieku i podziwiali piosenki, humoreski, tańce oraz różne sceny rodzajowe, którymi bawiła się Polska okresu międzywojennego.

Czas powrotu do domu również szybko minął, tym bardziej, że teraz z ust „kierownika wycieczki” zabrzmiała kolejna dobra wiadomość – od poniedziałku, 28 stycznia w trakcie dyżuru w siedzibie Zarządu będą do nabycia ulgowe bilety na organizowany przez Bibliotekę w hali Szkoły Podstawowej spektakl pt. „Klimakterium 3”.