W sobotę 4 stycznia 2020 r. spotkali się członkowie Ochotniczej Straży Pożarnej w Skokach żeby wspólnie wkroczyć w Nowy 2020 Rok. Spotkanie to było doskonałym czasem do podsumowań jak również doskonałą okazją do wyznaczenia nowych zadań. Swoją obecnością grono strażackie zaszczycili:
– pan Tadeusz Kłos – Burmistrz Miasta i Gminy Skoki,
– pan Zbigniew Kujawa – Przewodniczący Rady Miejskiej Gminy Skoki,
– pani Kinga Pilna oraz pani Karolina Stefaniak z Urzędu MiG Skoki.

Jak to zazwyczaj bywa w okresie świąteczno-noworocznym wszyscy wspominamy swoich bliskich, którzy opuścili grono rodzinne, dlatego nie inaczej mogło się odbyć w gronie rodziny strażackiej jak od rozpoczęcia minutą ciszy spotkania dla tych, którzy odeszli na wieczną wartę.

Następnie głos zabrał druh Piotr Kaczmarek – prezes OSP Skoki złożył wszystkim najlepsze życzenia noworoczne i podziękował druhnom i druhom, również tym z Orkiestry Dętej OSP Skoki, za dotychczasowy wkład w rozwój jednostki. Druh prezes podkreślił również, że nowy rok niesie za sobą nowe wyzwania i oczekiwania, którym na pewno nie będzie łatwo stawić strażackiego czoła jednak podkreślił, że jako drużyna OSP może zdziałać znacznie więcej.

Słowa podziękowania dla całej braci strażackiej przekazał również włodarz Miasta i Gminy Skoki pan Tadeusz Kłos wraz z Przewodniczącym RM Gminy Skoki panem Zbigniewem Kujawą, którzy następnie obdarowali każdego uczestnika ekologicznym, ale bardzo praktycznym upominkiem. Skromny upominek w postaci kalendarza od skockich druhów otrzymał również Burmistrz MiG Skoki pan Tadeusz Kłos.

Reszta część spotkania przebiegła w miłej i rodzinnej atmosferze.

OSP Skoki

galeria zdjęć ze spotkania: