Od szeregu lat, Koło PZW nr 120 w Skokach z okazji Międzynarodowego Dnia Dziecka jest organizatorem Pikniku połączonego z Zawodami Wędkarskimi dla dzieci.

W obecnym roku Piknik odbył się 30 maj na „Łowisku u Leszka”, a udział w nim wzięło 49 przedszkolaków i uczniów szkół podstawowych, spośród których 27 uczestniczyło w Zawodach Wędkarskich. Naszym bohaterom towarzyszyli rodzice, opiekunowie, którzy wspólnie z członkami PZW czuwali nad bezpieczeństwem zawodników.

Jak na profesjonalne zawody przystało, poprzedziło je losowanie stanowisk połowowych przez młodych uczestników. Po dwugodzinnych połowach komisja sędziowska przystąpiła do ważenie ryb, w rezultacie czego ustaliła że najlepszym zawodnikiem dnia został Patryk Dąbrowski legitymujący się 1,64 kg złowionych ryb. II miejsce łowiąc 1,32 kg zdobył Oliwier Stożek, a III miejsce z 1,28 kg Adam Wójcicki. Kolejne miejsca zajęli: Martyna Frąckowiak – 0,22 kg, Jakub Pajączek – 0,18 kg, Zuzanna Wojna – 0,10 kg. Zdobywcą największej ryby został zwycięzca zawodów Patryk Dąbrowski. Wszyscy oni uhonorowani zostali pamiątkowymi medalami, a zdobywcy III pierwszych miejsc oraz posiadacz największej ryby dodatkowo nagrodami w postaci statuetek i dyplomów oraz sprzętu wędkarskiego.

Wszystkie dzieci uczestniczące w pikniku otrzymały nagrody w postaci czekolady oraz wybranych przez siebie gier i zabawek.

Ogłoszenie wyników poprzedził wspólny posiłek wszystkich uczestników Pikniku, a przygotowane przez mistrzów: Mariana Konrada – grochówka i Karola Neumanna- kiełbaski z grilla, wszystkim smakowały znakomicie. Równie smaczne, serwowane już po ogłoszeniu wyników okazały się słodkie wypieki i napoje, a także dostarczone wcześniej na stanowiska połowowe napoje i lody.

Nasz Piknik, podobnie jak każdego roku stanowił wyjątkowo udaną imprezę, a do jej powodzenia przyczynili się finansowo i organizacyjnie: burmistrz Tadeusz Kłos, przewodniczący Rady Powiatu Krzysztof Migasiewicz, przewodniczący Rady Miejskiej Zbigniew Kujawa, Andrzej Pilaczyński – sklep wędkarsko-zabawkowy, Ireneusz Belter – prezes Spółki Rybackiej, Leszek Dudek – właściciel tartaku, Marek Halas – firma ADDER KARP, Aleksandra Łuczek – sklep spożywczy, Alojzy Pacholski – zakład wod-kan, i oczywiście Teresa i Leszek Jankowscy gospodarze obiektu „Łowisko u Leszka”.

no images were found